Paliwo

i

Autor: Pixabay.com Rosja straszy. Baryłka ropy za 300 dolarów?

Tarcza antyinflacyjna. Nieoficjalnie: paliwo MA BYĆ TAŃSZE. Od kiedy?

2021-11-19 8:07

Według zapowiedzi przedstawicieli partii rządzącej, już wkrótce ogłoszona ma zostać tarcza antyinflacyjna. Jak przewidują eksperci, może to mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem dziennikarze nieoficjalnie ustalili, co ma się w niej znaleźć. Okazuje się, że wizyty na stacjach paliw mogą stać się znacznie mniej bolesne. Czytajcie więcej w naszym artykule.

Tarcza antyinflacyjna to pakiet rozwiązań, który ma pomóc Polakom w radzeniu sobie z wciąż rosnącą inflacją. Jak podaje portal Money.pl, jednym z nich ma być obniżka cen paliwa. W jaki sposób chcą tego dokonać rządzący?

Obniżka cen paliw ma stać się faktem dzięki prostemu rozwiązaniu. W życie wejdzie specjalna ustawa, która ustalić ma maksymalne ceny paliw. W ten sposób zmniejszą się zyski firm paliwowych, ale ceny na stacjach będą niższe. Warto przypomnieć, że ceny paliw mają bezpośredni wpływ na koszty transportu, co przekłada się na to, ile płacimy za wiele produktów.

Tarcza antyinflacyjna. Kiedy wejdzie w życie?

W sprawie wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej wypowiadał się ostatnio Jarosław Kaczyński, szef Prawa i Sprawiedliwości.

- Będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znacznej mierze skuteczny - mówił.

Ogłoszenie tarczy ma mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu. Taki termin przedstawienia rozwiązań mających ulżyć Polakom dotkniętym przez inflację, zapowiadał Piotr Mueller, rzecznik rządu.

- One właściwie są już gotowe, natomiast chodzi o to, żeby pełne wyliczenia były skrupulatnie przeprowadzone - powiedział.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że tarcza antyinflacyjna miałaby zacząć obowiązywać już w grudniu.

Tarcza inflacyjna. Co się w niej znajdzie?

Jak wnioskują eksperci, analizujący wypowiedzi osób z kręgów rządowych, jednym z elementów tarczy antyinflacyjnej ma być m.in. zwrot bądź dopłata do rachunków za prąd dla gorzej sytuowanych Polaków.

- Tarcza antyinflacyjna to potencjalne wyrównywanie dochodów lub redukcja kosztów, jeśli gdzieś wzrosły ponad miarę – mówił w ubiegłym tygodniu Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa. - Nie znam szczegółów, myślałbym jednak o pewnej kompensacji dla najuboższych za ceny energii, bo one są poza polityką rządu, jak choćby ceny gazu czy ceny uprawnień związanych z emisją CO2, więc tutaj pewna kompensacja mogłaby być.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gang okradający pasażerów pociągów rozbity
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE