Jak rozliczyć PIT przez internet?

i

Autor: Canva Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Te strony ułatwią rozliczenie

Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Te strony ułatwią rozliczenie

2022-03-30 11:06

Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Polacy, którzy wolą rozliczyć się online zadają sobie to pytanie. Odpowiedzi na nie jest wiele. Jednak jest kilka stron, które ułatwią wypełnienie i przesłanie deklaracji do Urzędu Skarbowego w sposób bezpieczny i bez obaw. Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Podpowiadamy!

Od dłuższego już czasu mamy możliwość złożenia deklaracji PIT online, co nieco różni się od tradycyjnej formy wypełniania PIT-ów. Stron do rozliczenia PIT za 2021 jest wiele, ponieważ oprócz tych sygnowanych Ministerstwem Finansów, jest także rządowa platforma „Twój e-PIT”, na której również w sposób bezpieczny możemy złożyć deklarację podatkową. Dlaczego e-pity różnią się od tych tradycyjnych? Największą różnica jest to, że nie musimy niczego podpisywać. Do wypełnienia potrzebne na są inne dane, to: identyfikator podatkowy – PESEL/NIP, data urodzenia, przychód za poprzedni rok i przychód za rok podatkowy, który nas obecnie obowiązuje. Jeżeli mamy zgromadzone te dane to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozliczyli PIT 2021 online! Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Proponujemy platformy, które ułatwią złożenie deklaracji. Co ważne, w bezpieczny sposób!

Spis treści

  1. Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Twój e-PIT
  2. Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Strona Ministerstwa Finansów
  3. Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? E-Pity

CZYTAJ TAKŻE: PIT za 2021 rok: Do kiedy można się rozliczyć? Jakie kary za opóźnienie?

Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Twój e-PIT

E-Urząd Skarbowy to strona, która umożliwia załatwienie wielu spraw online, bez wychodzenia z domu. Na tej platformie możemy także w prosty sposób rozliczyć swój PIT za 2021 rok. Są trzy możliwości zalogowania się. Pierwszą z nich jest: profil zaufany, e-dowód i bankowość elektroniczna – jeżeli mamy taką możliwość, to zalogowanie się na e-Urząd Skarbowy możemy wykonać nawet z pozycji bankowości elektronicznej. Drugą możliwością logowania się jest aplikacja mobilna mObywatel. Trzecią zaś to dane, o których pisaliśmy wyżej, czyli: PESEL lub NIP i kwoty przychodu z poprzedniej i obecnej deklaracji PIT.

Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Strona Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów również proponuje Polakom możliwość rozliczenia swoich PIT-ów online. Znajdziemy ją pod linkiem »TUTAJ«. Aby wypełnić PIT na tej platformie musimy mieć dostęp do wersji papierowej, którą powinniśmy mieć już w swoich dokumentach. Z deklaracji trzeba przepisać dane do programu, który wykona wszystkie pozostałe czynności: naliczy zwrot, bądź dopłatę do podatku, a także prześle dane do urzędu.

Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? E-Pity

Przydatną stroną do rozliczenia PIT za 2021 rok jest także platforma e-pity.pl. Strona oferuje wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2021 w 2022 roku. Ważne jest także to, że nie musisz pobierać pliku ani instalować programu na komputerze, czy telefonie. Strona zapamiętuje także nasze dane z lat ubiegłych, dlatego korzystając z tej strony możemy być pewni, że za rok o tej samej porze będziemy mieć dostęp do danych, które pomogą nam w rozliczeniu.

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)
Sonda
Rozliczysz PIT elektronicznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE