PIT 11

i

Autor: ESKA.pl / pixabay.com PIT 11

Do kiedy PIT-11 za 2021 rok? Sprawdźcie, ile czasu mamy na rozliczenie

2022-02-04 11:06

Coroczne rozliczenie PIT 11 to obowiązek wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę. Kiedy upływa ostateczny termin i jakie są sposoby na wypełnienie i złożenie dokumentu w 2022 roku? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Do kiedy rozliczyć PIT-11 za 2021 rok? Takie pytanie zadaje dziś sobie wiele osób. Złożenie w odpowiednim urzędzie skarbowym rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych jest obowiązkiem każdego zatrudnionego. Niedopilnowanie terminów skutkuje konsekwencjami w postaci naliczania karnych odsetek za zwłokę. Po uzyskaniu od pracodawcy odpowiedniego dokumentu z wykazem naszych dochodów za 2021, powinniśmy poznać ostateczną datę rozliczenia w urzędzie. Warto też wiedzieć, z jakich sposobów rozliczenia możemy skorzystać w 2022 roku. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?

Do kiedy rozliczyć PIT-11?

W oparciu o dokument PIT-11 rozliczamy PIT-36 lub PIT-37. PIT-36 i PIT 37 czyli główne zeznanie podatkowe składane przez podatnika uzyskującego dochody. Termin na wywiązanie się z tego obowiązku upływa 30 kwietnia. Jeśli do tego czasu nie rozliczymy się z urzędem, możemy zostać ukarani naliczeniem odsetek. Z jakich zaś możliwości złożenia PIT-11 za 2021 możemy skorzystać?

Rozliczenie PIT-11 tradycyjnie lub przez internet

Jest kilka opcji rozliczenia PIT-11 za 2021 rok. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wysyłając pocztą lub zanosząc do urzędu wypełniony formularz. Druga możliwość to rozliczenie PIT-11 przez internet. W tym wypadku podstępujemy podobnie, tj. wypełniamy formularz, ale w formie elektronicznej. Następnie przesyłamy go do urzędu.

Najłatwiej jest jednak skorzystać z automatycznego rozliczenia. W takim wypadku musimy się jedynie zalogować na nasz profil zaufany (np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej), gdzie znajdziemy wypełniony już formularz. Wystarczy kilka kliknięć, by całą procedurę mieć za sobą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE