Mundial 2022. Czesław Michniewicz mówi o baloniku przed meczem Polska - Meksyk. Czy selekcjoner czuje presję?

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Mundial 2022. Czesław Michniewicz mówi o baloniku przed meczem Polska - Meksyk. Czy selekcjoner czuje presję?

Mundial 2022. Czesław Michniewicz mówi o baloniku przed meczem Polska - Meksyk. Czy selekcjoner czuje presję?

2022-11-18 15:11

Mundial 2022. Reprezentacja Polski jest już od kilkunastu godzin w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz m.in. zdradził czy czuje już stres przed pierwszym meczem z reprezentacją Meksyku.

Mundial 2022. Polacy są już w Katarze

Mundial 2022 rozpoczyna się w niedzielę (20 listopada). Pierwszym meczem jest starcie Kataru z Ekwadorem. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają dwa dni później. Podopieczni Czesława Michniewicza we wtorek (22 listopada) o godz. 17:00 zmierzą się z Meksykiem.

Czesław Michniewicz przed meczem z Meksykiem

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata w piłce nożnej z Meksykiem zbliża się wielkimi krokami. Podczas piątkowej konferencji prasowej selekcjoner Czesław Michniewicz był pytany o ostatnie przygotowania do tego starcia. Czy selekcjoner czuje stres? - Na pewno to coś nowego dla mnie. Byłem na młodzieżowych mistrzostwach Europy we Włoszech Wiem jaka jest specyfika takiego turnieju. Myślę, że jestem spokojny. Wiem co chcemy zrobić na tym turnieju - mówił Michniewicz. - Najtrudniejsze decyzje za mną, czyli selekcja. Działamy teraz według planu i musimy tak działać, żeby nie wprowadzać nerwowej atmosfery - dodawał.

O jakim planie mówił Michniewicz? Sam selekcjoner przyznaje, że ma już w głowie pierwszą jedenastkę na mecz Polska - Meksyk. - Prezes pytał mnie w samolocie i mówiłem mu o składzie. Jak zagramy to się okaże, bo jeszcze wiele może się zmienić - przyznał Michniewicz. - Mamy swoje przemyślenia o naszym rywalu i jutro zaczynamy już operację Meksyk - dodał.

Pierwszy trening Polaków w Katarze

Chwilę po konferencji zaplanowano pierwszy trening. Jak on będzie wyglądać? - Zaplanowane są zajęcia wprowadzające. Chcemy, żeby organizm poczuł klimat panujący w Katarze - zdradził selekcjoner. - Popracujemy też nad stałymi fragmentami gry. Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i wszyscy wezmą udział w treningu - dodał.

Presja przed meczem Polska - Meksyk?

Przed mundialem kibice i dziennikarze nie nakładają wielkiej presji na reprezentację Polski. W poprzednich wielkich turniejach było inaczej i kończyło się to fatalnie, bowiem prawie za każdym razem Biało-Czerwoni wracali do domów po trzech grupowych meczach. Tak było m.in. 4 lata temu w Rosji, gdzie Polacy przegrali dwa mecze. - Czy dla nas dobrze ze nie ma balonika? Trudno powiedzieć. Mistrzostwa są niejako z marszu - zauważył Michniewicz. - Dziennikarze są na miejscu, do pierwszego meczu coraz bliżej więc to zainteresowanie także będzie większe - skwitował.

Mundial 2022. Terminarz meczów reprezentacji Polski

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze rozpoczynają się w niedzielę. Biało-czerwoni trafili do grupy C, w której zagrają z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Jak wygląda terminarz meczów reprezentacji Polski?

  • 22 listopada, godz. 17:00 Polska - Meksyk
  • 26 listopada, godz. 14:00 Polska - Arabia Saudyjska
  • 30 listopada, godz. 20:00 Polska - Argentyna
Kadra wyjechała na mundial. Pożegnał ich premier