Kibice na meczu Polska - Anglia

i

Autor: PAP / Piotr Nowak Kibice na meczu Polska - Anglia

Mecz Polska - Anglia: skandaliczne zachowanie polskich kibiców! To niedopuszczalne! [WIDEO]

2021-09-09 9:45

W środę, 8 września, na stadionie PGE Narodowy rozgrywany był mecz Polska - Anglia. Spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 ściągnęło na trybuny mnóstwo kibiców. Niestety zachowanie wielu z nich nie było godne fanów Biało-Czerwonych.

Skandaliczne zachowanie polskich kibiców - tylko tak można nazwać ich postawę podczas meczu Polska - Anglia. Spotkanie w ramach eliminacji do Mundialu 2022 rozgrywane było w środę, 8 września na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Był to najważniejszy mecz Biało-Czerwonych po Euro 2020. Nic więc dziwnego, że na trybunach pojawiły się tysiące Polek i Polaków dopingujących podopiecznych trenera Paulo Sousy. Niestety, wiele osób nie zaprezentowało postawy godnej kibica reprezentacji. I to tuż przed pierwszym gwizdkiem. Reakcję kibiców na ważny gest Anglików można określić jednym słowem - żenujące.

Zaczęli remont mostu Świętokrzyskiego. Nie można tego było zrobić w wakacje?

To zachowanie nie było dla nikogo zaskoczeniem. Już przed meczem angielskie media donosiły, że w Warszawie anty-rasistowski gest Anglików spotka się z niezrozumieniem. Pisaliśmy na ten temat w tym artykule. Trzeba powiedzieć to głośno - takie zachowanie kibiców jest karygodne.

Gwizdy z trybun to reakcja na gest Anglików

Zachowanie polskich kibiców było niestety do przewidzenia. Było ono reakcją na wykonywany przed każdym meczem gest Anglików. Chodzi oczywiście o klękanie przed meczem. Wicemistrzowie Europy w ten sposób wyrażają swój sprzeciw wobec rasizmu. Na całym Świecie wywołuje to skrajne emocje. W wielu krajach niestety negatywne. Anglicy często są wygwizdywani przez kibiców (zdarza się, że również przez swoich). Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce. Gwizdy wyraźnie słychać na poniższym nagraniu.

Jak zachowali się piłkarze?

Anglicy są jedną z niewielu europejskich reprezentacji wykonujących tzw. "take a knee". Większość reprezentacji wyraża sprzeciw wobec rasizmu w inny sposób. Podczas meczu Polska - Anglia, podopieczni Sousy wskazywali na napis "szacunek" na swoich koszulkach.