Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]

i

Autor: pexels.com Prognoza pogody na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni w majówkę?

Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]

2021-04-15 10:12

Nie tylko obostrzenia w tym roku mogą pokrzyżować nasze plany na majówkę, ale też pogoda. Jakie są prognozy na majówkę 2021? Czy będzie ciepło? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki nie pozostawiają złudzeń. Są już pierwsze zapowiedzi tego, jakiej pogody możemy spodziewać się podczas długiego majowego weekendu. Szczegóły w artykule.

Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Długoterminową prognozę pogody na początek maja podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety nie są to dobre informacje. Pierwsza połowa maja, w tym także majówka, zapowiadają się dosyć chłodno i deszczowo. Pogoda nie będzie sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Jak grill to jedynie pod daszkiem w cieplejszym ubraniu, a spacery z parasolem.

Cieplej zacznie robić się dopiero w drugiej i trzeciej dekadzie maja. Miejscami będzie można poczuć prawdziwe lato! Wysokich temperatur należy spodziewać się zwłaszcza na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach czy Suwalszczyźnie. Tam termometry wskażą nawet 25 stopni Celsjusza - wynika z prognoz długoterminowych Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW.

Raport z Anteny 14.04

Majówka 2021. Jakie obostrzenia?

Niestety nie tylko deszczowa pogoda będzie ograniczać nas w długi majówkowy weekend, ale również obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował, że hotele oraz obiekty noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja włącznie. Oznacza to, że wielu z nas będzie musiało zrezygnować z majówkowych wyjazdów.

CZYTAJ TEŻ: Dzień wolny za 1 maja 2021. Czy za święto w sobotę należy się DODATKOWE wolne?

- Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu - czytamy w rozporządzeniu.

Więcej na ten temat przeczytasz również w artykule: Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

Sonda
Wybierasz się na majówkę 2021?