Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]

2021-04-15 10:12
Majówka 2021 odwołana? Synoptycy nie pozostawiają złudzeń! [PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ]
Autor: pexels.com Prognoza pogody na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni w majówkę?

Nie tylko obostrzenia w tym roku mogą pokrzyżować nasze plany na majówkę, ale też pogoda. Jakie są prognozy na majówkę 2021? Czy będzie ciepło? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki nie pozostawiają złudzeń. Są już pierwsze zapowiedzi tego, jakiej pogody możemy spodziewać się podczas długiego majowego weekendu. Szczegóły w artykule.

Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Długoterminową prognozę pogody na początek maja podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety nie są to dobre informacje. Pierwsza połowa maja, w tym także majówka, zapowiadają się dosyć chłodno i deszczowo. Pogoda nie będzie sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Jak grill to jedynie pod daszkiem w cieplejszym ubraniu, a spacery z parasolem.

Cieplej zacznie robić się dopiero w drugiej i trzeciej dekadzie maja. Miejscami będzie można poczuć prawdziwe lato! Wysokich temperatur należy spodziewać się zwłaszcza na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach czy Suwalszczyźnie. Tam termometry wskażą nawet 25 stopni Celsjusza - wynika z prognoz długoterminowych Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW.

Raport z Anteny 14.04

Majówka 2021. Jakie obostrzenia?

Niestety nie tylko deszczowa pogoda będzie ograniczać nas w długi majówkowy weekend, ale również obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował, że hotele oraz obiekty noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja włącznie. Oznacza to, że wielu z nas będzie musiało zrezygnować z majówkowych wyjazdów.

CZYTAJ TEŻ: Dzień wolny za 1 maja 2021. Czy za święto w sobotę należy się DODATKOWE wolne?

- Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu - czytamy w rozporządzeniu.

Więcej na ten temat przeczytasz również w artykule: Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

Sonda
Wybierasz się na majówkę 2021?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze