Majówka 2021 OBOSTRZENIA = czego się spodziewać w długi weekend?

i

Autor: Dawid Węgliński flickr.com Majówka

Majówka 2021 OBOSTRZENIA - czego się spodziewać w długi weekend?

2021-04-15 14:58

Polki i Polacy czekają na długi majowy weekend! To już kolejny rok, gdy ten czas upłynie nam pod znakiem pandemii COVID-19. Oznacza to, że podczas wypoczynku wszyscy będziemy musieli się liczyć z ograniczeniami. Sprawdźcie, czego się spodziewać w majówkę 2021

Majówka 2021 - obostrzenia na długi weekend to coś, co interesuje wszystkich mieszkańców naszego kraju. I nic dziwnego. Kolejne ograniczenia mogą wielu osobom pokrzyżować plany na wypoczynek. Majówka to w końcu jeden z naszych ulubionych okresów odpoczynku w ciągu roku. Dwa ważne majowe święta, czyli 1 i 3 maja, są okazją do zaplanowania urlopów, wyjazdów do rodzin czy na krótkie wczasy. Ponadto leniuchowaniu zwykle sprzyja pogoda. W tym roku majowy weekend będzie na niektórych jeszcze dłuższy, gdyż szkoły i zakłady pracy decydują się dać wolne 30 kwietnia lub 4 maja za dzień 1 maja, który wypada w sobotę. Zanim jednak zaplanujemy podróże lub wypoczynek poza domem, warto się dowiedzieć, jakie obostrzenia mogą obowiązywać w majówkę. Rząd informował niedawno o ograniczeniach, z jakimi trzeba się liczyć w majowy długi weekend.

Jechał rozbitym renault ekspresówką

Jakie obostrzenia w majówkę 2021?

14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Zdrowia. Adam Niedzielski poinformował wówczas o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Choć większość z nich ma być luzowana po 25 kwietnia, to aż do 3 maja pozostają zamknięte hotele. To rzecz jasna przekreśla plany wielu osób na dalekie wyjazdy w majówkę 2021.

Czy obostrzenia zostaną wydłużone?

Warto pamiętać, że obowiązywanie obecnych przepisów bezpieczeństwa przedłużano już kilka razy. Niewykluczone, że 25 kwietnia stanie się to ponownie. Wszystko zależy bowiem od liczby zakażeń w Polsce i prognoz wirusologów.