Luzowanie obostrzeń od 26 czerwca. CO SIĘ ZMIENI od soboty? [PEŁNA LISTA]

2021-06-25 11:51

Przed nami kolejny etap luzowania obostrzeń. Już od soboty 26 czerwca zostaną otwarte dyskoteki, a siłownie i restauracje będą mogły przyjmować więcej osób. Co jeszcze się zmieni od najbliższego weekendu? Pełną listę znajdziesz w naszym materiale poniżej.

Statystyki dotyczące nowych zakażeń koronawirusem, publikowane przez Ministerstwo Zdrowia, pokazują, że sytuacja epidemiczna w kraju jest obecnie stabilna. Mimo to powinniśmy zachowywać środki ostrożności oraz pamiętać o zakrywaniu nosa i ust przy użyciu maseczki w obiektach takich jak m.in. sklepy, kina, teatry. Ryzyko czwartej fali pandemii stwarza bowiem niebezpieczny wariant koronawirusa Delta - w Polsce potwierdzono już niemal 100 przypadków zakażeń. Więcej na ten temat czytaj w artykule: Kolejny LOCKDOWN NIEUNIKNIONY? Dworczyk zwrócił uwagę na WAŻNĄ kwestię.

Na razie jednak rząd sukcesywnie realizuje wakacyjny plan luzowania obostrzeń. Kolejny etap wchodzi w życie już od soboty 26 czerwca. Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

Luzowanie obostrzeń do soboty 26 czerwca. Co się zmieni? [PEŁNA LISTA]

By sprawdzić, jakie obostrzenia zostaną poluzowane od soboty 26 czerwca, przejdź do galerii poniżej. Wystarczy kliknąć pierwsze zdjęcie, a następnie kierować się strzałkami.

Raport z anteny 24.06, godz.10