Emerytury na Podkarpaciu są najniższe w całej Polsce. Mamy dane za 2022 rok

i

Autor: adam_gorka

LIKWIDACJA 500 plus na pierwsze dziecko?! Rząd walczy z inflacją

2022-01-11 9:16

500 plus na pierwsze dziecko do likwidacji, wycofanie się z programów pomocowych dla polskich rodzin zawartych w Polskim Ładzie, a także koniec 13. emerytury. Takie kroki należy wykonać, aby walczyć z wciąż rosnącą inflacją. Według prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka, rząd "powinien przeprowadzić korektę swojej polityki socjalnej".

Korekta polityki społecznej obecnego rządu powinna dotyczyć takich programów jak 500 plus na pierwsze dziecko, 13. emerytura, a także programów pomocowych dla polskich rodzin, które są zawarte w szeroko krytykowanym Polskim Ładzie. Według prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka to jeden ze sposobów na walkę z wciąż rosnącą inflacją. Ta według ekspertów w 2022 roku przekroczy wartość zakładaną przez NBP, czyli 7,6 proc. Jak wskazuje Business Insider Polska wysoka inflacja w połączeniu z Polskim Ładem powoduje, że rośnie presja płacowa, a ta podkręca inflację. - Co więcej, przedsiębiorcy, korzystając z okazji, mogą podnosić ceny swoich produktów i usług wyżej, niż wskazywałaby na to inflacja, realizując w ten sposób odłożone podwyżki i podnosząc marże – czytamy na Business Insider Polska.

CZYTAJ TAKŻE: We wtorek rząd ogłosi Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Ceny paliwa mocno w dół?

500 plus na pierwsze dziecko do LIKWIDACJI?!

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ocenia, że każdy z programów pomocowych dla polskich rodzin jest „inflacjogenny” i zapewnia, że rząd "powinien przeprowadzić korektę swojej polityki socjalnej".

- Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić. To jest dobra okazja do tego, żeby te programy socjalne, na które nas nie stać, wycofać. Ja od jednego z polityków PiS słyszałem, że 500 plus na pierwsze dziecko to jest innowacyjna forma wprowadzenia podatku z jednoczesnym wprowadzeniem bykowego bez nazywania tego bykowym – mówił Cezary Kaźmierczak.

W jego ocenie, likwidacja wymienionych programów socjalnych to nie wszystko. Dodatkowo rząd powinien wycofać się z niektórych założeń Polskiego Ładu, a dokładnie, z tych, które w teorii mają pomóc polskim rodzinom.

- Państwo polskie nie ma obowiązku wysyłać kogoś na wakacje, natomiast państwo polskie ma obowiązek do tego, żeby dzieci nie chodziły głodne i program 500 plus na drugie dziecko, który popieraliśmy, ten pomysł realizuje – skomentował.

Źródło: Business Insider Polska

Zima wróciła w Bieszczady