Polski Ład: Co to ulga dla klasy średniej i PIT-2? Ruszają dyżury w urzędach!

2022-01-10 19:38
Polski Ład: Co to ulga dla klasy średniej i PIT-2? Ruszają dyżury w urzędach!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Polski Ład: Co to ulga dla klasy średniej i PIT-2? Ruszają dyżury w urzędach!

Polski Ład już obowiązuje. To oznacza duże zmiany w systemie podatkowym. Czym jest ulga dla klasy średniej? Ile to 5700 brutto? Czy wypełnij Pit-2? Od wtorku 11 stycznia w urzędach skarbowych będą pełnione specjalne dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. Sprawdź szczegóły!

Od wtorku 11 stycznia pracownicy urzędów skarbowych będą informować zainteresowanych o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie - przypomina resort finansów.

Czytaj także: Nowa ulga dla rodziców. Możesz otrzymać 1500 złotych. Sprawdź szczegóły!

Kiedy dyżury?

Ministerstwo wyjaśniło na stronie internetowej, że informacje nt. Polskiego Ładu będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym

  • osobiście
  • lub kontaktując się telefonicznie.

- Od 11 stycznia będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych Polskim Ładem, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl - dodano.

Czytaj także: Polski Ład. PIT-2 - co to jest i czy należy go złożyć? O tym musi pamiętać każdy pracownik!

Dyżury prowadzone będą w dni robocze w godzinach 8-19.

Polski Ład: Co się zmienia?

1 stycznia br. weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest:

  • podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł.
  • Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc.
  • Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

QUIZ. Pokazujemy tylko logo znanej firmy! Rozpoznasz ją?

Pytanie 1 z 10
To logo należy do firmy...
To logo należy do firmy...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze