LIMITY NA KONCERTACH w czerwcu - ile osób może wejść na koncerty w Polsce?

2021-06-02 10:11
koncert
Autor: pixabay.com

W środę, 2 czerwca, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Niedzielskiego. Minister Zdrowia przedstawiał plan luzowania obostrzeń na wakacje 2021. W lecie najczęściej odbywają się koncerty w Polsce. Czy podczas konferencji poruszono ten temat? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na koncertach? Przeczytacie o tym w naszym artykule.

Nowe limity na koncertach - miedzy innymi na takie informacje czekali słuchacze, muzycy i cała branża koncertowa podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia. W środę, 2 czerwca, Adam Niedzielski przedstawiał rządowy plan na dalsze znoszenie obostrzeń sanitarnych wprowadzonych z powodu pandemii COVID-19. Nowy pakiet zasad bezpieczeństwa został przygotowany z myślą o tegorocznych wakacjach. Jak wiadomo, to gorący czas nie tylko dla branży hotelarskiej i wypoczynkowej, ale także dla organizatorów koncertów i dużych imprez muzycznych. Branża estradowa przez ponad rok borykała się z problemami wynikłymi z zakazu organizacji koncertów. Już wcześniej zadecydowano, że od 4 czerwca znów będzie można przygotowywać imprezy muzyczne. Przedstawiciele branży uważają jednak, że przez limity koncerty i tak nie będą się mogły odbywać. Czy podczas konferencji, 2.06, powiedziano, jakie będą limity na koncertach? Ile osób wejdzie na widownię? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Policyjni kontrterroryści zatańczyli dla dzieci

Koncerty w Polsce - limity osób na czerwiec i wakacje

Podczas konferencji Ministra Zdrowia nie pojawił się temat koncertów. Oznacza to, że wciąż obowiązują zasady ustalone na 4 czerwca. Przewidują one limit 250 osób podczas koncertu (z zachowaniem bezpiecznych odstępów). Imprezy muzyczne będą się też musiały obywać bez gastronomii. Należy jednak pamiętać, że do limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Teoretycznie więc koncerty mogą się odbywać przy licznej widowni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze