intercity

i

Autor: Wikimedia Commons/Actuell37 Zmiany w kursowaniu pociągów pod Tatry. Ruszają prace na kolejowej Zakopiance

Konduktor PKP zabawnie czyta komunikat po angielsku. Internauci stanęli w jego obronie [WIDEO]

2021-05-27 12:28

W sieci pojawiło się nagranie konduktora, który czyta w pociągu komunikat w języku angielskim. Brzmi ono dość zabawnie, jednak prócz głosów krytyki pojawiły się też mnóstwo pozytywnych komentarzy. Internauci podkreślają m.in., że przynajmniej można dokładnie zrozumieć, o co w nim chodzi.

Choć mogłoby się wydawać, że język angielski nie jest trudnym do nauczenia językiem, to czasem może sprawiać problemy. Szczególnie wtedy jeśli nie używamy go na co dzień, a tylko w poszczególnych sytuacjach. W internecie pojawiło się ostatnio nagranie z pociągu relacji Przemyśl -Wiedeń. Jeden z pasażerów zamieścił w sieci film, na którym widać pusty wagon, a w tle słychać odczytywany przez konduktora komunikat w języku angielskim. Ten kolejno zapowiada poszczególne stacja. Konduktor nieco kaleczy język angielski, a jego akcent odbiega od ideału.

Raport z Anteny 27.05

I choć całość może wydać się bardzo zabawna, to pod nagraniem można spotkać całą masę pozytywnych komentarzy. Internauci podkreślają, że nie każdy musi perfekcyjnie znać angielski. Dodają również, że komunikat wypowiadany powoli jest zrozumiały. Poniżej znajdziecie nagranie, które możecie sami ocenić.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?