KLĄTWA CHORĄŻEGO: czym jest? Czy da się jej uniknąć?

i

Autor: Pixaby KLĄTWA CHORĄŻEGO: czym jest? Czy da się jej uniknąć?

Olimpiada Tokio 2021. KLĄTWA CHORĄŻEGO: czym jest? Czy da się jej uniknąć?

2021-07-23 8:46

Podczas każdych igrzysk olimpijskich wraca temat klątwy chorążego. Ten temat pojawił się również przy okazji zbliżającej się olimpiady w Tokio. Czym jest klątwa chorążego? Na czym polega i czy da się jej uniknąć? Sprawdźcie w naszym materiale.

Olimpiada w Tokio 2021. Klątwa chorążego. Czym jest?

Igrzyska olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Już za tydzień, w piątek 23 lipca odbędzie ceremonia otwarcia. To moment, na który czeka wielu kibiców. Zaprezentowane zostaną wtedy wszystkie drużyny, które reprezentują kraje z całego świata. Podczas ceremonii otwarcia w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio 2021 zobaczymy też oczywiście kadrę Biało-Czerwonych. Kto dokładnie pojechał do Japonii? Możecie sprawdzić to tutaj:

Olimpiada 2020 - kto reprezentuje Polskę? ZAWODNICY i dyscypliny

Wszystkie drużyny podczas ceremonii otwarcia na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2021, zgodnie z tradycją, będą prowadzone przez chorążych. W tym roku na czele polskiej reprezentacji będzie aż dwóch chorążych. Tę funkcję będą pełnić Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski. Czy dosięgnie ich klątwa chorążego? Czym właściwie ona jest?

Raport z anteny 15.07, godz.10

Klątwa chorążego: o co w niej chodzi? Czy dosięgnie Polaków?

Czym jest klątwa chorążego, o której tyle się mówi przed igrzyskami olimpijskimi? Wybór chorążego to wielki zaszczyt, ale również presja. Na tę funkcję bardzo często wybiera się osoby, które są faworytami do zdobycia medali. Wielu sportowców nie wytrzymuje jednak presji i szybko żegna się z igrzyskami, odpadając nawet w kwalifikacjach. Na dwadzieścia letnich igrzysk olimpijskich, w których brała udział Polska, chorąży przywieźli tylko siedem medali.

Przykładowo, podczas IO w Londynie w 2012 - chorążym reprezentacji Polski była Agnieszka Radwańska. Tuż przed igrzyskami znalazła się w finale Wimbledonu. W Londynie natomiast odpadała w finale. W 2016 podczas IO w Rio de Janeiro funkcję chorążego pełnił Karol Bielecki. Reprezentacja Polski w piłkę ręczną w Brazylii zajęła czwarte miejsce.

Czy w tym roku klątwa chorążego również dosięgnie Polaków? O tym przekonamy się niebawem.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?