Olimpiada Tokio 2021. Kiedy początek Igrzysk Olimpijskich? Gdzie oglądać transmisje?

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Olimpiada Tokio 2021. Kiedy początek Igrzysk Olimpijskich? Gdzie oglądać transmisje?

2021-07-21 11:42

Dopiero co zakończyło się EURO 2020, a już na horyzoncie mamy kolejną wielką międzynarodową imprezę. Chodzi oczywiście o Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Igrzyska ze względu na pandemię zostały przesunięte o rok, ale niestety już teraz wiadomo, że tegoroczne zawody i tak odbędą się bez udział kibiców. Kiedy rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Olimpiada Tokio 2021. Kiedy początek Igrzysk Olimpijskich?

Już niebawem rozpocznie największa impreza sportowa świata. Organizowane co cztery lata Igrzyska Olimpijskie tym razem odbędą się w Tokio. To sportowe święto pierwotnie miało odbyć się w 2020 roku, ale impreza została przesunięta o rok ze względu na pandemię. Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się więc jednak w 2021 roku, ale wiadomo już, że bez udziału publiczności w halach i na stadionach. Wszystko przez stan wyjątkowy wprowadzony w Japonii w związku z pandemią.

Do Japonii pojedzie w sumie ponad 200 polskich sportowców, którzy będą walczyli o medale. Początek Igrzysk Olimpijskich jest zaplanowany na 23 lipca 2021. Wtedy odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk, którą będzie można śledzić w TVP od godziny 11.00.

Do kiedy trwają Igrzyska Olimpijskie?

Choć ceremonia otwarcia jest zaplanowana na 23 lipca to zmagania w niektórych dyscyplinach rozpoczną się już dwa dni wcześniej. Polskich kibiców najbardziej jednak interesować będą olimpijskie turnieje w siatkówkę (start 24 lipca) i tenisa (start 24 lipca). Główną areną olimpijskich zmagań będzie Japoński Stadion Narodowy. Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają zakończyć się 8 sierpnia.

Raport z Anteny 14.07