Kiedy otwarcie restauracji? Są NOWE INFORMACJE od rzecznika rządu

2021-02-11 8:59
Kiedy otwarcie restauracji? Są NOWE INFORMACJE od rzecznika rządu
Autor: Unsplash - Dan Gold Kiedy otwarcie restauracji? Są NOWE INFORMACJE od rzecznika rządu

Kiedy otwarcie restauracji i pubów? Na ten moment z niecierpliwością czeka wiele osób. Przede wszystkim przedsiębiorcy, których biznesy są już na skraju bankructwa oraz klienci spragnieni wyjścia na miasto i zjedzenia posiłku poza domem. Niestety najnowsze informacje nie są zbyt optymistyczne. Sprawdź, co na temat otwarcia restauracji powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Od 12 lutego tymczasowo otwarta zostaje część miejsc, które do tej pory były niedostępne. Są to hotele i miejsca noclegowe w wielkości do 50 proc. obłożenia łóżek czy miejsc noclegowych. Podobnie jest z kinami i teatrami. Dopuszczona będzie też wszelka aktywność sportowa na terenach otwartych, w tym na stokach narciarskich. Niestety w przypadku siłowni oraz restauracji nic się nie zmienia. Restauracje od dłuższego czasu pozostają zamknięte, a ich działalność ogranicza się jedynie do wydawania i dowozu posiłków na wynos. Przedsiębiorcy mają dość przedłużającego się lockdownu i kolejnych obostrzeń. Jak długo będzie trzeba czekać na ich otwarcie?

Kiedy otwarcie restauracji? Nowe informacje od rzecznika rządu Piotra Müllera

- Niestety nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness; nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń koronawirusem - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller zdradził też, że Rada Medyczna przy premierze doradza, by luzowanie obostrzeń prowadzić stopniowo i w cyklach dwutygodniowych obserwować, jak wpływają te decyzje na liczbę zakażeń, osób chorych w szpitalach czy osób pod respiratorami. Dopytywany, do jakiego poziomu zakażeń musiałoby dojść, aby znów ograniczać poszczególne dziedziny życia i gospodarki, stwierdził: "Biorąc pod uwagę doświadczenia, które mamy wcześniej, czyli wskazywanie pewnych progów sztywnych, w ten sposób tego już staramy się nie komunikować"

Czytaj też: Mapa #otwieraMY nie jest już dostępna. Co się stało? Czy LISTA OTWARTYCH RESTAURACJI jest w sieci?

- Oczywiście jest pewien próg, który jest progiem alarmowym, ale zawsze pod tym kątem jeszcze trzeba sprawdzać inne wskaźniki; nie tylko dzienną liczbę zakażeń, ale właśnie jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o zajęte łóżka covidowe, jak wygląda liczba osób pod respiratorami, jak wygląda sytuacja w innych krajach (...) w związku z tym takich prostych niestety wskaźników już nie ma - przyznał.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Co radomskie dzieciaki wiedzą o tłustym czwartku?
Tłusty czwartek w Olsztynie – Jak powstają pyszne pączki?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze