Kina otwarte od 12 lutego? Nie wszystkie! Cinema City i Helios nie otworzą się dla klientów

2021-02-09 10:23
Kina jednak NIE OTWORZĄ się jednak od 12 lutego?! Jedna ze znanych sieci już podjęła decyzję
Autor: Pixaby Kina otwarte od 12 lutego? Nie wszystkie! Cinema City i Helios nie otworzą się dla klientów

Kina otwarte zostaną od 12 lutego. Wiemy jednak, że nie wszystkie wznowią działalność. Okazuje się jednak, że największe sieci mają z tym problem. Helios jako pierwszy zapowiedział, że jego kina pozostaną zamknięte. Podobne oświadczenie wydało Cinema City. Co z Multikinem i kinami studyjnymi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Od kiedy otwarte będą kina? Rząd luzuje obostrzenia

Na ostatniej konferencji prasowej rząd zapowiedział kolejny etap luzowania obostrzeń. Otwarte zostały kina i teatry, a także m.in. hotele i stoki narciarskie. Wszystkie te instytucje muszą jednak działać w wysokim reżimie sanitarnym. Od kiedy otwarte będą kina? W przypadku kin, jak i pozostałych branż, działalność może być wznowiona od piątku, 12 lutego. Minister zdrowia podkreślił jednak, że jest to otwarcie "na próbę", na dwa tygodnie. Oznacza to, że jeśli liczba zakażeń znów zacznie rosnąć, kina, teatry, hotele czy stoki narciarskie znów mogą zostać zamknięte.

Więcej przeczytacie o tym tutaj:

Obostrzenia powrócą w marcu? Uwaga! Kina i hotele mogą zostać ponownie zamknięte!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021

Kina, a koronawirus. Kina jednak się nie otworzą? "To absurdalna propozycja"

Kina w dobie koronawirusa zostaną otwarte, ale są pewne wymogi:

  • będą mogły sprzedawać bilety na połowę dostępnych miejsc
  • w czasie seansów obowiązkowe są maseczki
  • kina nie będą sprzedawać napojów oraz przekąsek

Problemy z otwarciem kin w czasie pandemii koronawirusa mają największe sieci w Polsce. Helios jako pierwszy zapowiedział, że nie wznowi działalności.

Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni - powiedział Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios, cytowany przez portal Wirtualnemedia.

Helios i Cinema City nie otworzą swoich kin. Co z pozostałymi multipleksami?

W podobnym tonie oświadczenie wydało Cinema City. Kina tej sieciówki również pozostaną zamknięte.

Naszym priorytetem niezmiennie jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom i pracownikom a także dostarczenie rozrywki na możliwie najwyższym poziomie. Kino to najlepsze filmy na wielkim ekranie, ulubione przekąski i jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby wraz z otwarciem kin móc Wam to wszystko zapewnić. (...) - czytamy w komunikacie Cinema City.

Co z Multikinem? Tutaj nie podjęto jeszcze decyzji. Na stronie Multikina widnieje tylko informacja, którą opublikowano po konferencji 5 lutego.

Jak wiecie, kina mogą zostać otwarte od następnego piątku, tj. 12 lutego. Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Działalność kinowa to łańcuch zależności, m.in. między dystrybutorami i kinami. Dlatego, aby podjąć decyzję o otwarciu naszych kin, musimy zapoznać się z rządowym rozporządzeniem oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi - czytamy w komunikacie Multikina.

Otwarte zostaną za to kina studyjne w poszczególnych miastach.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze