Jak będą sprawdzane certyfikaty covidowe w Polsce? Wiceminister: Nie trzeba, bo ludzie chodzący do kościoła nie łamią prawa

2021-12-10 10:46

Ja co tydzień jestem na mszy świętej. Widzę, że maseczki są przestrzegane, dystans jest zachowany, ilość osób tak samo (...). Myślę, że do kościoła przychodzą osoby, które nie chcą robić czegoś niezgodnego z prawem - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był w piątek, 10 grudnia pytany na antenie Radia Plus o to, w jaki sposób przedsiębiorcy będą mogli sprawdzać czy osoby, które wchodzą do restauracji, kina lub kościoła są zaszczepione. Nowe rozporządzenie rządowe wprowadza w takich miejscach limity dla osób niezaszczepionych. Nie ma jednak żadnych narzędzi weryfikacji.

Wiceszef resortu zdrowia nie był w stanie odpowiedzieć na jakich zasadach taka weryfikacja będzie się odbywała, nie był tez w stanie wskazać kiedy taka podstawa prawna ma się pojawić. Powtarzał jedynie, że "będzie ustawa, porozmawiamy".

W trakcie tej rozmowy doszło też do kuriozalnej sytuacji. Kraska był dopytywany o to, ile osób będzie mogło przebywać w kościele podczas zbliżających się świąt i w jaki sposób księża i proboszczowie mieliby weryfikować to, czy wierni są zaszczepieni czy nie.

Wiceminister zdrowia zaskoczył wszystkich i oznajmił, że "jest przeciwny ograniczaniu dostępu do polskich kościołów wszystkim, którzy chcą się modlić".

- Ja co tydzień jestem na mszy świętej. Widzę, że maseczki są przestrzegane, dystans jest zachowany, ilość osób tak samo (...). Myślę, że do kościoła przychodzą osoby, które nie chcą robić czegoś niezgodnego z prawem - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ta opinia na pewno nie spodoba się przedsiębiorcom, którzy muszą wpuszczać do swoich restauracji mniej osób niż mogli do tej pory.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze