Inwazja na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Rosyjscy żołnierze ścierają się z Ukraińskimi. Mówi się o setkach ofiar

i

Autor: https://twitter.com/nowakkmichal/status/1496714867813793799/photo/1 Zdjęcie poglądowe

Inwazja na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Rosyjscy żołnierze ścierają się z ukraińskimi. Mówi się o setkach ofiar

2022-02-24 6:16

Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił w czwartek w wystąpieniu telewizyjnym, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, której celem jest "demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy". Wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni. W wielu miastach Ukrainy słychać było wybuchy, Rosja przeprowadziła ataki rakietowe na infrastrukturę i straż graniczną - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu "specjalnej operacji militarnej". Chwilę później wojska rosyjskie zaatakowały ze wszystkich stron Ukrainę.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny na terenie całego kraju. W Kijowie rozległy się syreny alarmowe.

- Rosja uderzyła w naszą wojskową infrastrukturę oraz w naszych pograniczników. Dlatego wprowadzamy stan wojenny na terenie całego kraju. Chwilę temu rozmawiałem z prezydentem USA Joe Bidenem. Stany Zjednoczone już szykują wsparcie. Dziś od Was - od każdego z was - potrzebny nam jest spokój, nie wychodźcie proszę z domów.

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył w czwartek, że jest "wstrząśnięty straszliwymi wydarzeniami na Ukrainie" i poinformował, że rozmawiał z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim na temat dalszych kroków.

- Będziemy się bronić. Będą tysiące ofiar śmiertelnych. Zatrzymajcie Putina - zaapelował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko, który po rosyjsku zwrócił się do OBYWATELI Rosji.

- Zatrzymajcie Putina. Nie milczcie! Od Kaliningradu do Władywostoku, dzwońcie do rodzin i znajomych, powiedzcie że nie chcecie tej wojny nie milczcie! Bo kiedy przeleje się krew, nikt waszego głosu nie słyszy.

Sonda
Czy Polska powinna dozbrajać Ukrainę?