Inwazja na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Rosyjscy żołnierze ścierają się z ukraińskimi. Mówi się o setkach ofiar

2022-02-24 6:16
Inwazja na Ukrainę. Wprowadzono stan wojenny. Rosyjscy żołnierze ścierają się z Ukraińskimi. Mówi się o setkach ofiar
Autor: https://twitter.com/nowakkmichal/status/1496714867813793799/photo/1 Zdjęcie poglądowe

Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił w czwartek w wystąpieniu telewizyjnym, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, której celem jest "demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy". Wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni. W wielu miastach Ukrainy słychać było wybuchy, Rosja przeprowadziła ataki rakietowe na infrastrukturę i straż graniczną - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu "specjalnej operacji militarnej". Chwilę później wojska rosyjskie zaatakowały ze wszystkich stron Ukrainę.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny na terenie całego kraju. W Kijowie rozległy się syreny alarmowe.

- Rosja uderzyła w naszą wojskową infrastrukturę oraz w naszych pograniczników. Dlatego wprowadzamy stan wojenny na terenie całego kraju. Chwilę temu rozmawiałem z prezydentem USA Joe Bidenem. Stany Zjednoczone już szykują wsparcie. Dziś od Was - od każdego z was - potrzebny nam jest spokój, nie wychodźcie proszę z domów.

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył w czwartek, że jest "wstrząśnięty straszliwymi wydarzeniami na Ukrainie" i poinformował, że rozmawiał z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim na temat dalszych kroków.

- Będziemy się bronić. Będą tysiące ofiar śmiertelnych. Zatrzymajcie Putina - zaapelował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko, który po rosyjsku zwrócił się do OBYWATELI Rosji.

- Zatrzymajcie Putina. Nie milczcie! Od Kaliningradu do Władywostoku, dzwońcie do rodzin i znajomych, powiedzcie że nie chcecie tej wojny nie milczcie! Bo kiedy przeleje się krew, nikt waszego głosu nie słyszy.

Sonda
Czy Polska powinna dozbrajać Ukrainę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze