Czy w Wielkanoc można iść do kościoła? MZ i Episkopat apelują do proboszczów

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy w Wielkanoc można iść do kościoła? MZ i Episkopat apelują do proboszczów

Czy w Wielkanoc można iść do kościoła? MZ i Episkopat apelują do proboszczów

2021-03-24 18:58

Wielkanoc 2021 pod znakiem zapytania. Będą dodatkowe obostrzenia. W grę wchodzi nawet zamknięcie kościołów. Póki co jest apel Episkopatu i Ministerstwa Zdrowia do proboszczów. Chodzi o liczbę wiernych w kościołach.

Episkopat i Ministerstwo Zdrowia apelują do proboszczów. Chodzi o limity osób w kościele podczas Wielkanocy. Nie wszyscy ich przestrzegają. W związku z tym minister zdrowia Adam Niedzielski i sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński wydali oficjalny apel.

- Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych – zaznaczyli Niedzielski i bp Miziński. Chodzi głównie o poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach. - Do wszystkich księży proboszczów zostanie poparty pismem skierowanym przez księży biskupów do wszystkich parafii z wyraźnym wskazaniem ścisłego przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych – poinformowali szef MZ i sekretarz generalny KEP.

Czytaj także: Wielkanoc 2021 przeniesiona na inny termin? Watykan wydał specjalny komunikat

Wielkanoc 2021: Czy można iść do kościoła?

Według obecnie obowiązujących obostrzeń, msze święte w kościołach mogą się odbywać. Obowiązuje jednak limit wiernych – maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W czwartek poznamy jednak decyzję dotyczącą kolejnych obostrzeń. Być może zmniejszy się limit wiernych.

Czytaj także: Morawiecki: Nowe obostrzenia najpóźniej w czwartek. Będzie CAŁKOWITY LOCKDOWN w Polsce?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Test z geografii. Największe atrakcje turystyczne świata! Łatwe? Te pytania cię zniszczą

Pytanie 1 z 15
Który z tych słynnych pomników Jezusa jest najwyższy?
Raport z anteny 24.03, godz.10