Msza święta

i

Autor: pixabay.com Msza święta

Boże Narodzenie 2021 - OBOSTRZENIA. Jakie są limity w kościołach? [AKTUALIZACJA]

2021-12-07 14:45

Dziś (7 grudnia) wprowadzono nowy pakiet obostrzeń który ma obowiązywać od 15 grudnia. Do tego czasu rząd liczy na to że czwarta fala zwolni na tyle nie nie będzie konieczności ich zaostrzenia. Sytuacja pandemiczna w Polsce nie wygląda najlepiej. Czy w tym roku wierni będą mogli wybrać się na Pasterkę i jakie będą obowiązywały limity w kościołach?

Obostrzenia w kościołach na Boże Narodzenie 2021

Jak wskazał minister podczas konferencji 29 listopada decyzja o wprowadzeniu pakietu alertowego obostrzeń zapadła wraz z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa. Wariant omikron może być czynnikiem całkowicie zmieniającym dotychczasową sytuację pandemiczną w kraju. Nowe ograniczenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej wersji koronawirusa. Jeszcze w listopadzie limit zapełnienia w obiektach sakralnych wynosił do 75%, do 17 grudnia ta ilość została ograniczona i zaostrzona do 50% - na dzisiejszej konferencji zmniejszono jeszcze ilość wiernych którzy mogą przebywać w kościele.

AKTUALIZACJA - Od 15 grudnia obniżony został limity do 30 proc. obłożenia w obiektach sakralnych. Zwiększenie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych.

W zależności od tego jak rozwijała się będzie sytuacja pandemiczna kraju rząd przedstawi nowe obostrzenia lub przedłuży te obecnie obowiązujące. Na chwilę obecną nie zdecydowano się na wprowadzenie tak restrykcyjnych obostrzeń jak te które obowiązywały w roku 2020. Oczywiście należy pamiętać że w kościołach również obowiązuje konieczność zachowywania dystansu pomiędzy wiernymi oraz zakrywania ust i nosa maseczką.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!