Polka wygrała "Kulinarnego Oskara" - jej książki zna cały świat! [GALERIA]

2021-12-02 14:24
Autorka i jej nagrodzona książka
Autor: fot. Magdalena Tomaszewska-Bolałek Autorka i jej nagrodzona książka

Konkurs Gourmand World Cookbook Awards, nazywany jest Kulinarnymi Oscarami. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział ok. 100 tys. książek z różnych krajów świata. Aż dwóch kategoriach doceniono polską autorkę Magdalenę Tomaszewską-Bolałek za jej darmowy e-book pt. „Polski stół”. I nie jest to jej jedyny sukces na gali w Paryżu. Poznajcie autorkę książek, którą uwielbia cały świat.

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

29 i 30 listopada 2021 w Paryżu odbyły się uroczystości ”Gourmand World Cookbook Awards” za 2020 i 2021 rok – czyli tak zwane „Kulinarne Oskary” oraz gala rozdania „Gourmand Best of the Best 25”, czyli nagród dla najlepszych książek wydanych w ostatnich 25 latach. W roku 2020, ze względu na sytuację pandemiczną, nie było możliwości rozdania nagród w tych kategoriach. Ale na taki sukces warto było czekać, bo polska autorka Magdalena Tomaszewska-Bolałek rozłożyła swoją konkurencję na łopatki publikacjami, które kocha cały świat!

Darmowy e-book Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek „Polski stół” zajął pierwsze miejsce w kategorii Food Tourism (Turystyka Kulinarna) oraz drugie w kategorii Embassy Books (Dyplomacja Kulinarna) na gali ”Gourmand World Cookbook Awards”.

Ale to nie koniec sukcesów polskiej autorki, bo w konkursie "Gourmand Best of the Best 25" – została nagrodzona za kolejne dwie książki „Japońskie słodycze” i „Polish Culinary Paths”.

Magdalena Tomaszewska–Bolałek jest z zawodu jest orientalistką i kulturoznawczynią. Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie zajmuje się między innymi neurogastronomią, dyplomacją kulinarną i historią wyżywienia. Prowadzi też prywatny blog Kuchniokracja.

W nagrodzonym „Polskim stole” autorka zajęła się historią polskich kulinariów oraz przyjrzała się pochodzeniu najważniejszych składników w naszej rodzimej kuchni. W swojej publikacji poruszyła też tematykę jedzenia opisanego w literaturze, historii, a nawet tą, do której nawiązuje się w wierzeniach religijnych. Książki polskiej autorki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Do tej pory jej publikacje przetłumaczono już na pięć języków (angielski, niemiecki, hiszpański, chiński i japoński). Autorce tych niezwykle ciekawych książek gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z jej wyjątkowymi publikacjami, które znajdziecie na stronie Bunkatura.pl i które docenił już cały świat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze