Protest pielęgniarek 12.05.2021

i

Autor: Łukasz Rydzewski Protest pielęgniarek 12.05.2021

Będzie strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych. Kiedy? Znamy konkretną DATĘ!

2021-05-18 16:45

Będzie strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych. Po oficjalnym proteście w Warszawie i rozmowach z ministrem zdrowia cierpliwość się skończyła. Nie udało się dojść do porozumienia, dlatego już na początku czerwca pielęgniarki i położne zamierzają strajkować. Kiedy odbędzie się strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych?

Spis treści

  1. Strajk pielęgniarek i położnych w czerwcu: Czego się domagają?
  2. Strajk pielęgniarek i położnych: Jak będzie wyglądał?
  3. Strajk pielęgniarek i położnych: Kiedy się odbędzie?

Jest oficjalna decyzja ws. strajku pielęgniarek i położnych. Wiadomo już, że nie udało się dojść do porozumienia z resortem zdrowia. W związku z tym strajk się odbędzie - i to już na początku czerwca!

Strajk pielęgniarek i położnych w czerwcu: Czego się domagają?

Po kompletnie nieudanych rozmowach z ministrem zdrowia jest decyzja pielęgniarek - będzie strajk ostrzegawczy! Pielęgniarki domagają się podwyżek, powiększania kadr i zachęt do pracy w zawodzie. W poniedziałek rozmawiały z ministrem Adamem Niedzielskim. Okazało się, że szef resortu na spotkanie zaprosił także inne pielęgniarskie związki.

Czytaj także: Będzie strajk pielęgniarek? Zakończyły się rozmowy z ministrem zdrowia [RELACJA]

Strajk pielęgniarek i położnych: Jak będzie wyglądał?

- Na te dwie godziny odejdziemy od łóżek. Oczywiście, jak to w naszej naturze nie zostawimy naszych pacjentów onkologicznych i dzieci - to na pewno nie. Ale z innych obszarów będziemy odchodzić i pewnie będziemy w jednym miejscu do Państwa dyspozycji, co w danym szpitalu na terenie całej Polski - mówi Iwona Borchulska, rzeczniczka pielęgniarskiego związku.

Czytaj także: Protest pielęgniarek i położnych w Warszawie 12.05.2021. Zamiast pójść do pracy, wyjdą na ulice

Strajk pielęgniarek i położnych: Kiedy się odbędzie?

12 maja pielęgniarki protestowały w Warszawie. Były m.in. przed Sejmem i Kancelarią Premiera. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiedział strajk ostrzegawczy na 7 czerwca.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Co wydarzyło się wcześniej? Niby 50 proc. szansy w każdym pytaniu, ale łatwo nie będzie

Pytanie 1 z 10
Co wydarzyło się wcześniej?
Raport z anteny 17.05, godz.10