W Podlaskiem jest 73 stulatków. Co miesiąc otrzymują z ZUS dodatkowe pieniądze

i

Autor: Pixabay ZUS ma ekstra dodatek do emerytury. Zastrzyk gotówki dla emerytów. Trzeba spełnić jeden warunek!

Będzie nowy dodatek do emerytury. "Chcielibyśmy was nagrodzić czymś konkretnym"

2023-03-12 21:02

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała nowy dodatek do emerytury dla konkretnej grupy seniorów. "Chcemy byście wiedzieli, że te obowiązki, które bierzecie na swoje barki są doceniane” – mówiła polityk w niedzielę w Jaworze (województwo dolnośląskie).

Nowy dodatek do emerytury został zapowiedziany przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Polityk uprzedziła, że będzie on dotyczył sołtysów, którzy pełnili stanowisko co najmniej dwie kadencję.

Elżbieta Witek wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Sołtysa, który w niedzielę odbywa się w Jaworze na Dolnym Śląsku. Wydarzenie zgromadziło sołtysów z miejscowości trzech dolnośląskich powiatów. To właśnie oni usłyszeli bezpośrednio od polityk te dobre wieści.

Czytaj także: Brytyjscy emeryci coraz chętniej przenoszą się do Polski. Chodzi o jakość życia

Dodatek do emerytury dla sołtysów

- Sołtys to ktoś wyjątkowy, to osoba, która jest najbliżej mieszkańców, osoba która najlepiej zna ich sprawy. Dziękuję wam za to, że wiecie, jakie są najważniejsze sprawy dla waszych mieszkańców i że potraficie o te sprawy zabiegać i walczyć – powiedziała do zgromadzonych marszałek Witek.

Marszałek podkreśliła, że w Polsce jest 40 tys. sołtysów, z czego 14 tys. to kobiety. Rząd planuje dodatkiem do emerytury ukazać swoją wdzięczność dla ich ciężkiej pracy.

- Chcielibyśmy was nagrodzić czymś konkretnym. Zamierzamy wprowadzić dodatek dla tych sołtysów, którzy sprawowali tę funkcję co najmniej przez dwie kadencję. Chcemy byście wiedzieli, że te obowiązki, które bierzecie na swoje barki są doceniane” – powiedziała marszałek.

Marszałek zaapelowała też o odwagę w podejmowaniu zadań, które stawiają przed sołtysami mieszkańcy. Na razie nie wiadomo, od kiedy taki dodatek miałby zostać wprowadzony w życie.

Zobacz zdjęcia: Najstarsze kino w Warszawie zostało sprzedane. Żegnamy Multikino na Ursynowie

Podwyżki emerytur? OCHŁAP! Głodni emeryci szukają jedzenia w ŚMIETNIKACH! | Komentery