PS5

i

Autor: Sony

PS5

PS5 z kontrowersyjną funkcję opartą na sztucznej inteligencji? AI przejdzie za nas grę

2024-04-19 16:05

Jeśli kiedykolwiek mieliście ochotę zagrać w gry typu Soulslike, takie jak Elden Ring, czy Dark Souls, ale nie należycie do cierpliwych graczy, to bardzo możliwe, że Sony znajdzie dla was rozwiązanie. Chociaż wzbudza ono sporo kontrowersji, dla wielu z nas może być ona miłym urozmaiceniem.

W epoce coraz to większej popularyzacji gier Soulslike, w każdym roku jesteśmy świadkami kilku głośnych premier. Niektórzy gracze, w tym ja, obchodzą się jednak smakiem, ponieważ nie każdy ma tyle umiejętności, czy cierpliwości, aby sprostać temu wyzwaniu. Pomimo tego raczej każdy z nas utknął kiedykolwiek w danej grze i jak widać, Sony może mieć na to rozwiązanie. Jedna funkcja oparta na sztucznej inteligencji może być rozwiązaniem takich sytuacji.

Czytaj też: PS5 Pro przypadkowo potwierdzone przez Sony w nowym materiale wideo. Premiera już blisko?

AI pomoże nam pokonać najtrudniejszego bossa w grze

Funkcja Auto-Play PlayStation może pomóc, m.in. w walce z irytującymi bossami Elden Ring. „Automatyczna gra”, zaprojektowana ma być tak, aby umożliwiła ona graczom całkowite pominięcie pewnych części gry poprzez przekazanie sterów systemowi sztucznej inteligencji.

Jeśli ta funkcja faktycznie wejdzie w życie, system oparty na sztucznej inteligencji umożliwi graczom ominięcie pewnych sekcji gry. Zostanie to osiągnięte dzięki zdolności do nauki i naśladowania stylu gry użytkownika przez AI.

Pomimo wielu zgłoszonych patentów związanych ze sztuczną inteligencją, Sony jeszcze żaden z nich nie ujrzał światła dziennego. Jednak funkcja automatycznego odtwarzania może być pierwszą z wielu.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?