PS5 Pro

i

Autor: PlayStation

PS5 Pro

PS5 Pro prawdziwą rewolucją w świecie gamingu! Wyciekła specyfikacja modelu "Trinity" na 2024 rok

2024-04-16 12:02

Może się wydawać, że plotek o PlayStation 5 Pro wraz z początkiem 2024 roku powstała niezliczona ilość i co ciekawe, z każdym tygodniem stają się one coraz bardziej realne. Fani czekający na nowy model konsoli Sony właśnie mogą zapoznać się ze specyfikacją PS5 "Trinity".

Znamy specyfikację PS5 Pro

Niedawno firma The Verge dostała w swoje ręce pełne informacje na temat PlayStation 5 Pro i potwierdziła, że wiele z tego, co już słyszeliśmy, jest prawdą. Konsola nazwana „Trinity” będzie znaczącym postępem w zakresie gamingu, co ukazują nam najnowsze specyfikacje sprzętu.

Czytaj też: PS5 Pro: Data premiery, specyfikacja, cena i wygląd. Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony.

GPU odnotuje 45% wzrost mocy i będzie najważniejszym upgrade'em. Nie tylko zwiększy to liczbę klatek na sekundę, ale też sprzęt będzie mógł korzystać z ulepszonych funkcji śledzenia promieni. Nowy procesor będzie pracował z częstotliwością 3,85 GHz zamiast zwykłych 3,5 GHz – co stanowi mniejszy wzrost, ale deweloperzy będą mogli wybrać, które ustawienie wykorzystają. Pamięć to kolejny obszar, w którym PlayStation 5 Pro odnotuje niewielki wzrost wydajności, ponieważ RAM będzie działać o 28% szybciej.

Według doniesień programiści już ciężko pracują nad aktualizacjami gier, które będą wspierać nowy wzrost wydajności, więc gdy Sony będzie gotowe do pochwalenia się konsolą, prawdopodobnie otrzymamy trochę materiału filmowego z gier.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?