PS5 Pro

i

Autor: PlayStation

PS5 Pro

PS5 Pro z dużymi ograniczeniami przez PlayStation 6. Sony nie może znacząco ulepszyć swojej konsoli

2024-03-18 12:58

Według znanego insidera zajmującego się newsami od AMD, wzrost procesora PlayStation 5 Pro o 10% w porównaniu z modelem podstawowym może mieć coś wspólnego ze wsteczną kompatybilnością z PlayStation 6. Rzekomo technologia Sony ma być bardzo skomplikowana i nie pozwolić na większy upgrade.

PS5 Pro blokowane przez PlayStation 6

W komentarzu na X, Insider pod pseudonimem Kepler skomentował ograniczone zwiększenie mocy procesora w nadchodzącej konsoli, twierdząc, że może to być związane ze wsteczną kompatybilnością z systemem nowej generacji. Rzekomo sposób, w jaki Sony radzi sobie z kompatybilnością wsteczną, jest złożony i wymaga, aby nowy sprzęt działał z tą samą lub wyższą częstotliwością taktowania, nawet jeśli nowy sprzęt jest szybszy przy niższych częstotliwościach taktowania. Jeśli Sony używa rdzeni Zen 6 w PlayStation 6, nie może ustawić częstotliwości 4 GHz i wyższej w przypadku PlayStation 5 Pro, ponieważ mogłoby to spowodować naruszenie kompatybilności wstecznej.

Czytaj też: PS5 otrzymało świetną funkcję! Gracze muszą zmienić jedno ustawienie po aktualizacji systemu

Aktualnie niewiele wiadomo na temat PlayStation 6 ze względu na odległa datę premiery, czy niesfinalizowaną specyfikację, ale Sony planuje uczynić z niej najpotężniejszą konsolę generacji. Całkowicie inaczej jest w przypadku PS5 Pro, ponieważ według plotek konsola ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Czytaj też: PS5 Pro wprowadzi funkcję, na którą czekali fani od lat. Sony planuje zadbać o zdrowie graczy

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?