PS5 Pro

i

Autor: vcgamers https://www.vcgamers.com/news/en/specs-ps5-pro/

PS5 Pro

PS5 Pro: Każda gra będzie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Jeden trick odmieni gameplay

2024-04-19 7:32

Niestety, ale nadal nie wiemy, kiedy i czy PlayStation 5 Pro zostanie wydane w 2024 roku, ale nie powstrzymuje to insiderów branży od przekazywania rzekomych informacji na temat nowego modelu konsoli Sony. Jedna z nich może was zaciekawić.

Sztuczna inteligencja wyniesie grafikę PS5 Pro na inny poziom

Sony wypuściło już cieńszą wersję konsoli PlayStation 5 Slim, która nie jest mocniejsza od modelu oryginalnego, ale jest bardziej elegancka i ma nieco więcej miejsca na dysku twardym. Wiemy jednak, że kiedy pojawi się już PS5 Pro, będzie ono oferować ulepszoną grafikę i wydajność, a także inne funkcje. Jak donosi PlayStation Lifestyle, PlayStation 5 Pro będzie wyposażone w formę oprogramowania do skalowania AI.

Czytaj też: PS5 Pro samo dostosuje poziom do umiejętności gracza. Fani zaniepokojeni patentem Sony

Jest to funkcja promowana przez firmę AMD zajmującą się technologią sprzętową, a dzięki PS5 Pro wyposażonemu w technologię AMD niewykluczone jest, że w następnej konsoli Sony zostanie uwzględnione skalowanie sztucznej inteligencji.

„Umożliwiamy skalowanie naszych urządzeń do gier przy użyciu sztucznej inteligencji, a rok 2024 to naprawdę rok wielkiego wdrożenia” – powiedział Mark Pagermaster, dyrektor ds. technicznych AMD, w rozmowie z ResetEra.

Czytaj też: PS5 Pro ma zastąpić PS5. Data premiery PS6 również potwierdzona? Znamy plany Sony

Jeśli skalowanie AI zostanie uwzględnione w PlayStation 5 Pro i nowszych wersjach, wszystkie gry na tym systemie mogą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Oczywiście wszystkie pogłoski należy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostaną one potwierdzone. Mamy nadzieję, że Sony ujawni wszystko w nadchodzących miesiącach na temat oczekiwanej daty premiery PlayStation 5 Pro.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

QUIZ: Czy rozpoznasz konsolę do gier na podstawie zdjęcia kontrolera? Nie zgadniesz wszystkich!

Pytanie 1 z 14
Jaka konsola do gier jest powiązana z tym kontrolerem?
Nunchuck