Nintendo Switch 2

i

Autor: Nintendo

Technologie

Nintendo Switch 2 to tylko początek. Wszystkie premiery przenośnych konsol na 2024 r. i dalej

2024-06-07 7:26

Rynek konsol przenośnych stale rośnie i aktualnie ciężko jest być na bieżąco ze wszystkimi nowościami z tego segmentu technologi. Jeśli chcecie wiedzieć, na które nadchodzące hand-held'y warto zwrócić uwagę, to w tym artykule zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje. Oto lista przenośnych konsol do gier, które wkrótce zostaną wydane.

Spis treści

  1. Nadchodzące konsole przenośne Ayaneo
  2. Ayaneo Kuna
  3. Ayaneo Next II
  4. Ayaneo Slide
  5. Ayaneo Flip
  6. Sony PlayStation Portal
  7. Steam Deck 2
  8. Nintendo Switch 2

Świat konsol przenośnych szybko się zmienia. Od czasów Nintedo Switch, czyli pierwszego prawowitego sprzętu, który pozwolił graczom porzucić komputery oraz stacjonarne konsole i na dobre wejść w świat przenośnych gier, zmieniło się bardzo dużo. Do rywalizacji o klienta weszła masa firm, prezentując nam nowe sprzęty po kroju przenośnych PC jak Steam Deck, czy ROG Ally. Co tydzień wydaje się, że skądś wyskakuje nowy sprzęt, który ma zrewolucjonizować rynek. Zdecydowanie przoduje w tym firma Ayaneo, która pomimo tego, że w Polsce nie jest zbyt popularna, tak zyskuje na całym świecie ogrom nowych fanów. Oto kilka handhledów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Nadchodzące konsole przenośne Ayaneo

Ayaneo jest jedną z pierwszych firm, które wypuściły na rynek przenośną konsolę do gier. Nastąpiło to po wydaniu niezwykle udanego Nintendo Switch. Firmie udało się znaleźć niszę dla swoich konsol z systemem Windows.

Ayaneo Kuna

Producent przenośnych konsol Ayaneo zaprezentował kolejny przenośny komputer do gier, Ayaneo Kun. Ekscytujące jest jednak stwierdzenie firmy, że Ayaneo Kun będzie „najpotężniejszą jak dotąd przenośną konsolą Windows”.

Ayaneo Kun

i

Autor: Ayaneo

Ayaneo Next II

Ayaneo Next 2 to jedna z wielu nadchodzących przenośnych konsol do gier z systemem Windows i jedną z niewielu wyposażonych w 8-calowy wyświetlacz LCD. Jakiś czas temu firma udostępniła zwiastun Next 2, który wskazywał na obecność gładzików przypominających te ze Steam Deck'a.

Ayaneo Next II

i

Autor: Ayaneo

Ayaneo Slide

Firma ujawniła również pierwszy wygląd Ayaneo Slide w marcu tego roku. Ta nadchodząca konsola przypomina stare, dobre telefony Nokia i gadżety do gier z lat 90., które były wyposażone w wysuwany wyświetlacz odsłaniający fizyczną klawiaturę. Dzięki temu projektowi w stylu retro Ayaneo chce połączyć wygodę fizycznej klawiatury z nowoczesnym sprzętem do gier na urządzeniu przenośnym, ponieważ pisanie w tak ciasnej przestrzeni może powodować ból głowy dla osób o grubych palcach. Co więcej, Slide może również pełnić funkcję laptopa, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz także odpowiadać na e-maile lub pisać długie wiadomości.

Ayaneo Slide

i

Autor: Ayaneo

Ayaneo Flip

Kolejna konsola do gier Windows o wyglądzie inspirowanym stylem retro, Flip będzie przypominać konsolę do gier Nintendo DS lub GameBoy Advance SP z przeszłości. Zgodnie ze zwiastunami wydanymi przez firmę, Flip będzie miał konstrukcję z klapką i ekranem, który można odchylić do góry, odsłaniając pełnowymiarową klawiaturę.

Ayaneo Flip

i

Autor: Ayaneo

Sony PlayStation Portal

Sony PlayStation Portal to najbardziej oczekiwana przenośna konsola do gier, chociaż może się do niej wcale nie kwalifikować. Według Sony PlayStation Portal to „dedykowane urządzenie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie dowolnej gry za pośrednictwem konsoli PS5 przy użyciu gry zdalnej”. Zasadniczo PlayStation Portal będzie przenośną konsolą do gier o niskim poborze mocy, z 8-calowym ekranem HD i taką samą konstrukcją kontrolera, jak kontroler Dualsense w PlayStation 5. Portal pomoże użytkownikom grać w gry z PS5 za pomocą gry zdalnej przez Wi-Fi.

Czytaj też: PlayStation Portal to PSP z oszałamiającą ceną 1000 zł za 8-calowy ekran. Czy konsola Sony odniesie sukces?

PlayStation Portal

i

Autor: Sony PlayStation

Steam Deck 2

Chociaż Valve nie potwierdziło daty premiery następcy Steam Deck'a, w wywiadzie z niektórymi osobami stojącymi za konsolą wspomniano, że Steam Deck 2 może nie ukazać się w najbliższym czasie. Valve potwierdziło jednak, że trwają prace nad „linią produktów wielopokoleniowych”. Będzie „wspierany w dającej się przewidzieć przyszłości”, a firma obiecała „zbudować nowe wersje, które będą jeszcze bardziej otwarte i wydajne niż pierwsza wersja Steam Deck”. To mniej więcej potwierdza istnienie kolejnej konsoli Valve.

Steam Deck 2

i

Autor: Valve

Nintendo Switch 2

Wszystko zaczęło się od Nintendo Switch w 2017 roku i chociaż mieliśmy kilka wariantów – Switch Lite i Switch OLED wydane odpowiednio w 2019 i 2021 roku, wciąż czekamy na następcę oryginalnego Switcha. Różne plotki wielokrotnie sugerowały, że firma rzeczywiście pracuje nad potężnym Switchem Pro z procesorem Tegra 9 SoC i będzie obsługiwać zaawansowane funkcje, takie jak DLSS 2.2 i ray tracing. To powiedziawszy, chociaż aktualizacja jest już dawno planowana, potrzebne są konkretne informacje na temat premiery lub specyfikacji. Jedyne, co mamy obecnie, to fakt, że Nintendo nie planuje wypuścić nowego handhelda przed wiosną 2024 roku.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 — premiera, nowości, specyfikacje i spekulacje cenowe. Wszystkie informacje o nowej konsoli

Switch

i

Autor: Nintendo
R. FOGIEL: BĘDZIEMY BLOKOWAĆ DECYZJE ZŁE DLA POLAKÓW

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?