Switch

i

Autor: Nintendo

Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2. Pierwsze 'recenzje' ostro o nowej konsoli

2024-06-10 7:54

Według jednego z insiderów branży, Moore's Law is Dead, wydajność Nintendo Switch 2 w trybie zadokowanym będzie prawdopodobnie porównywalna z wydajnością konsoli Sony PlayStation 4 Pro. To jednak nie wszystko, ponieważ YouTuber porównuje sprzęt japońskiego giganta do handheld'a Valve.

Nintendo Switch 2 dorówna mocą PS4 Pro i Valve Steam Deck

Moore's Law is Dead twierdzi, że Nintendo Switch 2 w trybie zadokowanym może dorównać konsoli Sony PlayStation 4 Pro. Potwierdza on również, że następca Switcha rzeczywiście będzie korzystał z procesora Samsunga wykonanego w procesie technologicznym 8 nm i z 12 GB wbudowanej pamięci.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 jest gotowe na premierę od 2022 r. Insider zdradza szokującą strategię korporacji

Jeszcze kilka dni temu czytaliśmy o tym, że Nintendo Switch 2 będzie dorównywał wydajnością Xbox Series S. Teraz jednak insider posunął się krok naprzód i wspomniał o konsoli w trybie zadokowanym, czyli sprzęcie podpiętym do telewizora, która rzekomo wtedy ma dorównać mocy PS4 Pro.

Czytaj też: LEGO zestaw dla graczy w 2024 r. The Legends of Zelda to ukłon w stronę sympatyków Nintendo

Jeśli chodzi o procesor, YouTuber dokonuje również porównania z konsolą Xbox One X poprzedniej generacji firmy Microsoft. „PS4 Pro to dobry sposób na scharakteryzowanie wydajności zadokowanego Switcha 2” – tłumaczy „Moore's Law is Dead”.

W jeszcze innym poście pod filmem o wydajności w stacji dokującej YouTuber pisze: „PS4 Pro byłoby lepszym przybliżeniem, ale XSS nie różni się tak naprawdę poza procesorem ze względu na wzmocniony system pamięci”.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 z ujawnioną pierwszą grą? Brak oficjalnej zapowiedzi konsoli nie jest problemem

Jeśli chodzi o wydajność na urządzeniu przenośnym Switch 2, YouTuber jest pewny, że jakość obrazu dzięki technologii śledzenia promieni świetlnych i czas pracy baterii na platformie Nintendo będą lepsze niż na platformie Steam Deck, aczkolwiek z nieco niższą wydajnością niż platforma Valve.

Nawet jeśli [Nintendo] oszczędza na szybkości zegara i chłodzeniu, nadal powiedziałbym, że jest około 20-30% szybszy niż procesor graficzny Steam Deck'a, ale procesor nadal jest nieco słabszy do gier. Tak więc, jeśli Steam Deck działa w rozdzielczości 720p w 40 FPS, myślę, że Switch 2 poradzi sobie w wysokiej rozdzielczości 720p przy technologii śledzenia promieni świetlnych z 30 FPS” - wyjaśnia YouTuber.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 zadebiutuje w „okresie E3”. Kolejne Nintendo Direct w kwietniu! Informator jest pewny

Vintage perełki na targach staroci w Rzeszowie

Nintendo QUIZ — Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów z gier?

Pytanie 1 z 10
Co to za postać?
Toad