Nintendo Switch

i

Autor: Nintendo

Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 może zmiażdżyć konkurencje. Wyłącznie za sprawą jednej funkcji

2024-05-29 7:33

Według najnowszych plotek branżowych, Nintendo Switch 2 ma zostać zaopatrzone w obsługę technologii NVIDIA DLSS i co ciekawe, ma on być używany w przypadku większości dostępnych gier na nową konsolę Big N. Jak podaje insider, tego typu funkcję mają zatuszować braki mocy nowego hand-helda.

Nintendo Switch 2 otrzyma DLSS?

Moore's Law is Dead przekazał ostatnio, że większość gier na Switcha 2 będzie korzystać z funkcji NVIDIA DLSS. Upscaler zostanie wykorzystany do przezwyciężenia niektórych ograniczeń technicznych systemu, ponieważ chip zasilający konsolę, jak podkreślają niezawodni znawcy, nie będzie w stanie zapewnić tego samego poziomu wydajności, co najsłabszy system obecnej generacji, czyli Xbox Series S.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 ma zadebiutować w marcu 2025 r. Wyciekły informacje na temat konsoli

Chociaż nie jest to specjalnie zaskakujące, że Nintendo Switch 2 będzie nieco przestarzały, niezależnie od tego, czy zostanie wydany w tym, czy w przyszłym roku, NVIDIA najwyraźniej zaoferowała Nintendo pomoc, co ma sens. Jeśli faktycznie Nintendo nie skupiało się na najlepszej możliwej wydajności na urządzeniach przenośnych, DLSS może mocno zatuszować braki sprzętu.

Czytaj też: Nintendo Switch — Czy warto kupić w 2024 roku? Jaką wersję konsoli wybrać? Porównujemy

Warto również dodać, że według ostatnich przecieków konsola Nintendo Switch 2 jest gotowa od 2022 roku, jednak firma zdecydowała się przedłużyć cykl życia obecnego sprzętu. Jeśli wierzyć doniesieniom, NVIDIA DLSS oraz Ray Reconstruction, może wreszcie pozwolić wejść fanom przenośnych konsol Nintendo na wyższy poziom.

Nintendo Switch 2, Steam Deck 2 i wszystkie konsole przenośne, które zadebiutują w 2024 r.

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?