Nintendo Switch

i

Autor: Nintendo

Nintendo

Nintendo Switch 2 jest gotowe od 2022 r. Insider zdradza plan korporacji

2024-03-07 7:31

Znany informator z kanału YouTube Moore’s Law is Dead twierdzi, że ma więcej informacji na temat nadchodzącego Nintendo Switch'a 2. Insider wspomina o podwojeniu specyfikacji i twierdzi, że konsola była już gotowa pod koniec 2022 roku.

Nintendo Switch 2 było gotowe już w 2022 r.

Znany informator, prowadzący kanał w serwisie YouTube, Moore's Law is Dead miał dojść do przecieków z firmy Nvidia, która rzekomo produkuje układ SoC do Switcha 2. Co ciekawe, sprzęt był produkowany „od bardzo długiego czasu”, a „piłka od lat jest całkowicie po stronie Nintendo w sprawie tego, kiedy zechcą uruchomić sprzedaż swojej nowej konsoli.”

Czytaj też: Nintendo Switch 2 ma być jak PS5, ale istnieje jedno "ale". Znamy plany nowej konsoli

Nowa specyfikacja Nintendo Switch 2

Dwa źródła z Nvidii twierdzą, że chip Orin wykonany w procesie technologicznym 8 nm będzie używany w nadchodzącej przenośnej konsoli Nintendo. To jednak nie wszystko, ponieważ sprzęt posiada różne konfiguracje pamięci RAM LPDDR5: odpowiednio 8 GB, 12 GB i 16 GB. Wybór jednego z nich zależy wyłącznie od Nintendo.

Bazując na mocy chipa Nvidia T239, Moore’s Law is Dead szacuje, że Switch 2 będzie kosztował od 349 do 499 dolarów. Szacunkowa kwota 499 dolarów wydaje się dotyczyć sytuacji, w której Nintendo zdecyduje się na wyższą pamięć VRAM i wyższe zegary dla Switcha 2, co potencjalnie mogłoby sprawić, że konsola będzie o krok od Xbox Series S pod względem czystej mocy.

Wieczorny Express cz. II - Łukasz Warzecha, dr Andrzej Anusz

Nintendo QUIZ — Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów z gier?

Pytanie 1 z 10
Co to za postać?
Toad