App Store iPhone

i

Autor: Apple

Apple

iPhone 15 otrzyma „największą” aktualizację w historii. Apple AI zawalczy z Galaxy AI i Pixel 8

2024-03-27 7:38

Apple zamierza ogłosić aktualizację iOS 18 podczas wydarzenia WWDC 2024 w czerwcu, wraz z dodatkowymi aktualizacjami dla iPada, Apple Watch i komputerów Mac. iOS 18 będzie najważniejszą aktualizacją iPhone'a w historii Apple, ponieważ firma planuje wprowadzić kilka ekscytujących funkcji.

iOS 18 to rewolucja w AI dla telefonów iPhone

Znany analityk Mark Gurman stwierdza, że iOS 18 może być największą aktualizacją w historii Apple od premiery pierwszego telefonu iPhone w 2007 roku. Ogromny update zostanie ogłoszony podczas firmowej imprezy WWDC 2024 w czerwcu wraz z systemami watchOS 18, iPadOS 18 i macOS 15. Znamy już niektóre główne funkcje dostępne w iOS 18, ale dodatkowe informacje będą dostępne w nadchodzących miesiącach, ponieważ analityk nie zdecydował się przekazać wszystkich wiadomości.

Czytaj też: OnePlus 12 zmiażdżył Galaxy S24 i iPhone 15 w 2024 r. Telefon, którego boją się najwięksi giganci

Powiedziano mi, że nowy system operacyjny jest postrzegany w firmie jako jedna z największych – jeśli nie największa – aktualizacji iOS w historii firmy”.

Według analityka, Apple wreszcie planuje wprowadzić do iPhone'a funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Firma pozostaje w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o generatywne funkcje AI w iPhonie, a iOS 18 może być aktualizacją, która wszystko odmieni. Jednym z takich rozwiązań ma być własny ChatGPT od Apple. Aktualnie analityk podejrzewa również, że Siri otrzyma w tym roku jedną z największych aktualizacji funkcji.

Tego typu zmiany mogą być kluczowe dla fanów sprzętu Apple, ponieważ firmy takie jak Samsung, czy Google od dawna dominują rynek AI w najnowszych smartfonach. Bardzo dobrze obrazuje to aktualne prześciganie się Galaxy S24 z Pixel 8 w możliwościach sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Samsung Galaxy S24 zmiażdżył inne telefony dzięki jednej funkcji! Prawdziwa rewolucja

Oprócz AI w iOS 18 pojawi się także kolejna istotna zmiana dla iPhone'a. Firma w końcu pogodziła się z porażką i przyjęła obsługę RCS dla swoich urządzeń. Google od jakiegoś czasu namawia Apple, aby włączył obsługę RCS w iPhonie, ponieważ zapewnia ona różne korzyści w porównaniu z obecnym standardem. Firmie zajęło lata przyjęcie obsługi RCS, ponieważ iMessage zapewniał tę samą funkcjonalność przez Internet. Teraz RCS może umożliwić lepszą komunikację telefonów iPhone i Android, zapewniając jednocześnie lepszą funkcjonalność po obu stronach.

Czytaj też: Pixel 8 już wyprzedził Samsung Galaxy S24 w AI. Google z masą funkcji! „Najinteligentniejszy telefon”?

Dzięki obsłudze RCS w systemie iOS 18 iPhone może wysyłać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości, wiadomości audio, wskaźniki pisania, potwierdzenia odczytu i wiele więcej. Użytkownicy w końcu poczują smak obsługi w stylu iMessage na Androidzie.

Czytaj też: Samsung Galaxy Fold i Flip 2024. Nowe składane modele z znacznie niższych cenach

Finał WOŚP w Olsztynie. Pokaz laserowy podczas „Światełka do nieba” zachwycił wszystkich

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?