iPhone 15

i

Autor: Apple https://www.apple.com/pl/newsroom/2023/09/apple-unveils-iphone-15-pro-and-iphone-15-pro-max/

iPhone 15

iPhone 15. Apple odpowiada na zarzuty dotyczące przygrzewającej się baterii

2023-10-02 11:10

Jak co roku premiera nowego iPhone'a nie przeszła bez wielkiego echa, jednak tym razem nie był on spowodowany niesamowitymi innowacjami wprowadzonymi przez Apple. Po premierze iPhone 15 amerykańska firma musiała zmierzyć się z doniesieniami o przegrzewającym się smartfonie. Po tygodniu ciszy korporacja wreszcie zabrała głos.

Premiera iPhone'a 15 nie była wolna od kontrowersji, a wręcz w tym roku były one o wiele większe niż zwykle. Podczas gdy najbardziej zagorzali fani Apple szybko dokonali aktualizacji telefonu, niektórzy nie są zadowoleni z innowacji wprowadzonych w modelu na 2023 rok. Najpierw JerryRigEverything wskazał na krytyczną wadę wytrzymałości iPhone'a 15 Pro Max, w szczególności pękanie tylnej szyby pod dość lekkim naciskiem. Następnie użytkownicy iPhone'a 15 zgłaszali poważne problemy z przegrzaniem się sprzętu. Po tygodniach ciszy Apple przyznało, że telefon działa „cieplej niż oczekiwano”, choć twierdzi, że jest to w dużej mierze związane ze „zwiększoną aktywnością w tle” związaną z konfiguracją telefonu.

Czytaj też: Czy warto kupić iPhone 15? Jaki model wybrać w 2023 roku?

Apple odpowiada na krytykę dotyczącą przegrzewania się iPhone'a 15

Użytkownicy iPhone'a 15 zgłaszają całą masę problemów związanych z przegrzewaniem się telefonów. Od tego, że sprzęt jest „prawie zbyt gorący, aby go dotknąć” po baterię wybrzuszoną z tyłu telefonu — powodem problem z rozprowadzaniem ciepła.

Czytaj też: iPhone 15: Dlaczego port USB-C nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zatęsknimy za Lightning

Z oświadczenia złożonego przez Apple dla Forbesa wynika, że rozwiązania tego problemu są już w przygotowaniu i powinny zostać rozwiązane poprzez aktualizacje systemu iOS 17.

Czytaj też: iPhone 15 — cena, premiera, kolory, aparat, USB-C, Apple Watch. Podsumowanie konferencji Apple

„Zidentyfikowaliśmy kilka warunków, które mogą powodować, że iPhone będzie działał cieplej, niż oczekiwano. Urządzenie może wydawać się cieplejsze w ciągu pierwszych kilku dni po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia ze względu na zwiększoną aktywność w tle. Znaleźliśmy również błąd w iOS 17, który wpływa na niektórych użytkowników i zostanie naprawiony w aktualizacji oprogramowania. Inny problem dotyczy niedawnych aktualizacji aplikacji innych firm, które powodują przeciążenie systemu. Współpracujemy z twórcami tych aplikacji nad poprawkami, które są w trakcie wdrażania”. – wyjaśniło Apple w swoim oświadczeniu.

To jednak nie wszystko, ponieważ Apple wydał oświadczenie dla 9to5Mac, w którym stwierdziło, że tytanowa obudowa telefonu nie stanowi problemu i że winę za to ponosiły aplikacje innych firm, takie jak Uber i Instagram.

„Apple podkreśla, że nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników iPhone'a i że nie ma to wpływu na długoterminowe działanie. iOS posiada solidny system zapobiegający przegrzaniu. Jeśli elementy wewnętrzne nagrzeją się nadmiernie, iOS ochroni je, próbując regulować ich temperaturę” – czytamy w oświadczeniu Apple dla 9to5Mac.

Ostatecznie musimy poczekać i sami przekonać się, czy aktualizacja iOS 17 rozwiąże problem z przegrzewaniem się iPhone'a 15, które zgłasza wiele użytkowników nowego sprzętu Apple.

Świętokrzyskie. PGS Rock Festival na Kadzielni w Kielcach

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?