iPhone 15

i

Autor: Apple https://www.apple.com/pl/newsroom/2023/09/apple-unveils-iphone-15-pro-and-iphone-15-pro-max/

iPhone 15

iPhone 15 ma problem z przegrzewaniem się? „Czasem jest zbyt gorący, aby go dotknąć”

2023-09-26 11:07

Jak co roku jeden z hegemonów branży komórkowej zaoferował swoim fanom nowy model iPhone, tym razem z numerem 15. Chociaż ciężko w nim doszukiwać się niesamowitych zmian, funkcji oraz niekonwencjonalnych rozwiązań, to został zdecydowanie ulepszony pod względem specyfikacji oraz baterii. Jak widać, w parze z tym pojawiły się problemy z przegrzewaniem, które według wielu użytkowników są trapiącym problemem nowego iPhone 15.

iPhone 15 został oficjalnie wprowadzony do przedsprzedaży zaledwie kilka dni po swojej premierze 12 września, a zainteresowanych nowym modelem telefonu firmy Apple nie brakowało. Użytkownicy szybko zaczęli dzielić się unikalnymi sposobami programowania nowego przycisku akcji, a inni ostrzegali o błędzie w konfiguracji urządzenia. Teraz posiadacze iPhone'a 15 zgłaszają problem z przegrzaniem się smartfona podczas ładowania. Niektórzy z nich twierdzą nawet, że ich telefon staje się „zbyt gorący, aby go dotykać”.

Czytaj też: iPhone 15 — cena, premiera, kolory, aparat, USB-C, Apple Watch. Podsumowanie konferencji Apple

Użytkownicy ostrzegają przed przegrzewającym się modelem iPhone 15

W weekend, po publicznej premierze iPhone'a 15 użytkownicy Twittera/X dzielili się swoimi obawami dotyczącymi ładowania urządzenia. Lan Zelbo z 9to5Mac podzielił się informacją, że jego iPhone 15 Pro Max podczas szybkiego ładowania jest „zbyt gorący, aby go dotykać. Myślałem, że ludzie przesadzają, ale nie, to prawda”.

Czytaj też: iPhone 15: Dlaczego port USB-C nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zatęsknimy za Lightning

W wątku podzielił się informacją, że ciepło idealnie współgra z płytką telefonu i że urządzenie zaczęło się ochładzać po osiągnięciu 70% poziomu naładowania baterii. Lan wspomniał również: „Wygląda na to, że gdy telefon osiągnie ponad 70% naładowania, to bateria znacznie się chłodzi (nadal jest gorąca, ale dobrze leży w dłoni). Zdecydowanie najgorszy wynik to 25–60%.

Co ciekawe wiele innych osób nie zgłaszało żadnych problemów. Jeden z użytkowników twierdzi, że na baterii swojego 15 Pro Max wytrzymał ponad 30 godzin i ani trochę się nie przegrzała.

Czy faktycznie iPhone 15 mierzy się z problemem przegrzewania? Aktualnie ciężko to jednoznacznie stwierdzić, jednak nasuwa się pytanie, czy pojedyncze modele mogą się jakkolwiek od siebie różnić. Z pewnością na weryfikację tego problemu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Warszawianka Roku 2023. Znamy 10 kandydatek! Tym kobietom nie jest wszystko jedno

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?