GTA 6 / Xbox / PlayStation

i

Autor: Rockstar / Sony / Microsoft

GTA VI

GTA 6 z premierą na PS4 i Xbox One? Rockstar zabrało głos. Potwierdza plany na 2025

2024-07-18 7:39

Zarówno Microsoft, jak i PlayStation wypuściły dwie nowe generacje konsol od czasu premiery Grand Theft Auto V, co spowodowało u fanów powody do rozważań, czy GTA VI będzie dostępne wyłącznie na konsole obecnej generacji. Czy gracze posiadający Xbox One i PlayStation 4 muszą aktualizować swój sprzęt, jeśli chcą zagrać w nową grę Rockstar Games? Raczej tak.

Nadal nie ma zbyt wielu potwierdzonych informacji na temat długo oczekiwanego Grand Theft Auto 6, poza tym, że zwiastun nowej gry Rockstar Games pojawi się w grudniu 2023 roku. Brak oficjalnych wiadomości dotyczy także tego, czy GTA 6 ukaże się na PS4 i Xbox One. Z racji tego, że w Internecie pojawiły się pewne informacje, możemy dojść do pewnych wniosków, które wskazują nam, czy GTA 6 ukaże się również na konsolach poprzedniej generacji. Oto nasza teoria.

Czytaj też: GTA VI z premierą gry na The Game Awards 2023? „Rockstar zaburzył harmonogram”

Czy GTA 6 będzie na PS4 i Xbox One?

W chwili pisania tego tekstu wszystko wskazuje na to, że GTA 6 nie ukaże się na PS4 i Xbox One. W marcu 2023 roku Tom Henderson w raporcie dla Insider Gaming napisał, że jednym z powodów długiego oczekiwania na grę jest to, że „GTA 6 ukaże się wyłącznie na konsolach obecnej generacji”.

Czytaj też: Cyberpunk 2077: Widmo Wolności z nowym miastem! Gracz odkrył sekret CD Project RED

Oprócz informacji poufnych istnieje powód technologiczny, dla którego GTA 6 może nie być dostępne na PS4 i Xbox One. Sprzęt konsol poprzedniej generacji ograniczałby możliwości gry w zakresie grafiki i nie wykorzystywałby takich funkcji jak DualSense w PS5. Dodatkowo ogólna moc potrzebna do uruchomienia świata Rockstar Games mogłaby być niewystarczająca.

Seria GTA znana jest z dużego otwartego świata, więc logiczne jest, że deweloperzy będą chcieli skupić się na stworzeniu miasta, w którym konsola nowej generacji będzie w stanie działać bez ograniczeń sprzętowych swoich poprzedników.

Kolejną wskazówką, że GTA 6 nie pojawi się na PS4 i Xbox One, jest fakt, iż firma wydała już zawartość na PS5 oraz Xbox Series X/S i przechodzi na konsole nowej generacji. Przykładem jest Remaster GTA 5 na konsolę Xbox Series X/S, który ukazał się w 2022 roku.

Więc jeśli mielibyśmy stwierdzić, czy Grand theft Auto VI ukaże się na konsolę starszej generacji (PS4 i XBOX ONE) to jasno można założyć, że nie. Fani wyczekujący nowej gry Rockstar Games powinni powoli szykować się do aktualizacji swoich sprzętów.

Ewa pogoniła Waldemara? Wygadali się sąsiedzi!

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?