Rockstar Games

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA VI z premierą gry na The Game Awards 2023? „Rockstar zaburzył harmonogram”

2023-11-16 12:08

Oficjalny trailer Grand Theft Auto VI zbliża się do fanów wielkimi krokami, ponieważ ten zapowiedziany został oficjalnie przez Rockstar Games na początek grudnia 2023 r. To nie przeszkadza debatować fanom na temat potencjalnej daty premiery jeszcze przez jej ujawnieniem. Według graczy na GTA VI nie będziemy czekać długo.

Poprzednie tytuły Rockstar, takie jak Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2, nie spieszyły się, aby trafić na półki po ich oficjalnym ujawnieniu. To jednak nie przeszkadza fanom wierzyć i twierdzić, że GTA 6 przełamie ten trend - czytamy w serwisie Reddit. Według nich w tym tygodniu najnowsza część najbardziej godnej uwagi serii Rockstar zboczyła już z typowej ścieżki wydawniczej. Gracze zauważyli różnicę w odstępie pomiędzy rzekomą strategią marketingową GTA 6 a zbliżającą się grudniową premierą zwiastuna.

Czytaj też: GTA VI. Cena za kopię gry w dniu premiery pobije rekord. CEO Take-Two przygotowuje fanów

GTA VI przełamało trend poprzedników

Rzeczy takie jak billboardy, plakaty i reklamy były głównymi elementami, które dawały graczom nadzieję. Odwołali się do przecieków i poufnych informacji dotyczących działań reklamowych prezesa Rockstar Games Sama Housera.

Czytaj też: GTA VI z dzieckiem w roli głównego bohatera? Rockstar z odważnym krokiem

Plotki głosiły, że Houser był w Nowym Jorku, omawiając z agencjami reklamowymi opcje muralu do GTA 6. W połączeniu z grudniową datą premiery zwiastuna fani twierdzili, że okno premiery będzie krótsze.

Czytaj też: GTA VI niczym Wiedźmin 4! Rockstar Games bierze przykład z CD Project RED

Z powodu tych dwóch czynników gracze najwyraźniej uważają, że Rockstar jest „pewny swojego harmonogramu wydań”. Fani nie widzieli, żeby Rockstar reklamował tytuł tak blisko daty premiery zwiastuna, co dało fanom GTA nadzieję i powody do dywagacji. „Co jeśli w dniu zapowiedzi otrzymamy premierę GTA VI?”. Niektórzy wręcz zaczęli wierzyć w możliwość ujrzenia na samym końcu trailera dużego napisu "OUT NOW".

Czytaj też: GTA VI ma otrzymać wiele DLC! Tego zabrakło w GTA V

Jednak według Rockstar Universe istnieje również możliwość przesunięcia premiery GTA 6 na rok 2025. Nie byłoby to zaskoczeniem dla wieloletnich fanów Rockstar. Premiera RDR2 została opóźniona o ponad rok, a premiera GTA V miała nastąpić w 2011 roku, co finalnie przesunęło się na 2013 r.

Czytaj też: GTA VI z rewolucyjną mechaniką! Jason i Lucia odczują znak czasu

Jak zwykle wszystkie informacje w sprawie Grand Theft Auto VI zalecamy brać z przymrożeniem oka, ponieważ już niebawem czas wielkich dywagacji dobiegnie końca.

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?