Cyberpunk 2077

i

Autor: reddit/royalxassasin https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/17ue6ff/streets_of_new_york_in_cyberpunk_2077/

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności z nowym miastem! Gracz odkrył sekret CD Project RED

2023-11-16 10:00

Jeden z graczy Cyberpunk 2077: Widmo Wolności znalazł sposób na eksplorację ulic Nowego Jorku w przebojowej grze CD Projekt RED. Jego odkrycie podkreśla uderzającą dbałość o szczegóły polskiego studia, jaką włożono w tworzenie pierwszego i jedynego dodatku DLC do Cyberpunka 2077.

Gracz odkrył Nowy Jork w Cyberpunk 2077!

Z racji chęcia uniknięcia spojlerów, w najnowszym dodatku do Cyberpunka 2077 Phantom Liberty istnieje scena, która rozgrywa się tylko w małym mieszkaniu na Brooklynie. Użytkownikowi Reddita, Royalxassasin, udało się wyrwać z tych ograniczeń i w rezultacie odkrył, że CDPR włożyło wiele wysiłku w zaprojektowanie nowej wersji Nowego Jorku w Cyberpunku 2077. W szczególności wyglądałoby na to, że mapa Brooklynu w grze ma w sumie cztery ulice, z których wszystkie są pozbawione życia, ale nie pozbawione cech charakterystycznych. Na przykład w okolicy znajduje się wiele zaparkowanych pojazdów, w tym kultowa żółta taksówka Nowego Jorku.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności. Fani znaleźli znaną Polską lokalizację. Tam handlowano nielegalnymi towarami

Opowiadając o swoim osiągnięciu, royalxassasin wyjaśnił, że udało mu się dotrzeć na ulice Nowego Jorku w grze, pokonując pewne bariery za pomocą modyfikacji noclip. Choć gracz nie określił, jakiego dokładnie moda użył, popularna platforma moderska Nexus Mods udostępnia obecnie dwa takie rozwiązania: Noclip Trainer autorstwa hoiblij i FreeFly autorstwa keanuWheeze. Gracze chcący eksplorować ulice Nowego Jorku w grze mogą to zrobić, instalując jeden z tych dwóch modów, a następnie pomagając Reedowi w zadaniu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Firestarter.

Sprawdź QUIZ: Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. QUIZ! Do którego świata bardziej pasujesz?

Alternatywnie możliwe jest również dotarcie do tej ukrytej mapy bez angażowania się w historię DLC. Aby to zrobić, V musi po prostu udać się do Pacificy i przebić się przez jej podłogę, gdzie faktycznie znajduje się mapa Nowego Jorku. Oprócz kilku szczegółowych ulic, Royalxassasin zauważył także niepozorny drapacz chmur podczas eksploracji mapy Brooklynu.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 otrzyma sequel! CD Project RED potwierdza informację

To bliższe spojrzenie na Nowy Jork w wersji Phantom Liberty to nie jedyna ciekawostka, jaką fanom gry udało się odkryć w ostatnim czasie. Warto również zwrócić uwagę na ikoniczne, polskie miejsce, w którym sprzedawano swego czasu nielegalne towary.

Czytaj też: Pistolet Skippy z Cyberpunka 2077 był motywacją dla twórców tej gry? Produkcja trafiła na PS5!

Wzdłuż al. Waszyngtona parkowanie tylko równoległe. Mieszkańcy są wściekli

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?