Nvidia

i

Autor: Nvidia

Nvidia

Nvidia i Droidy ze Star Wars! Roboty Disneya oparte na AI skradły show podczas GTC 2024

2024-03-19 14:56

Nie wiem czy widzieliście, ale Droidy Disneya z Gwiezdnych Wojen zakończyły przemówienie dyrektora generalnego Nvidii, Jensena Huanga na GTC 2024. Prócz zaprezentowania widzom najnowszej technologii opartej na sztucznej inteligencji Nvidii, roboty zdołały już podbić cały Internet.

Wraz z codziennym postępem w sztucznej inteligencji, giganci technologiczni, tacy jak Nvidia, organizują wydarzenia takie jak GTC 2024. Coroczna konferencja na temat sztucznej inteligencji odbywa się obecnie w San Jose w Kalifornii w dniach 18–21 marca i gromadzi programistów z branży oraz badaczy kształtujących dalszy rozwój technologii AI. Jedną z największych atrakcji wydarzenia było przemówienie dyrektora generalnego Nvidii, Jensena Huanga. Podczas przemówienia Huang ogłosił kilka ważnych ogłoszeń, począwszy od nowych partnerstw z Nvidią po następcę chipa H100, ale to droidy BD Star Wars od Disneya skradły show.

Czytaj też: Galaxy S24 dzięki sztucznej inteligencji rozpozna twoje poglądy polityczne! Galaxy AI z aktualizacją

Droidy ze Star Wars skradły show Nvidii

Opublikowany na TikTok filmik prezentuje koniec prezentacji Nvidii na GTX 2024 oraz... przedstawia „gości specjalnych”, droidy z Gwiezdnych Wojen. Droidy, wzorowane na jednostkach BD z serii Gwiezdne Wojny, noszą nazwy Orange i Green BD-X.

Według Huanga imponujące i równie urocze droidy nauczyły się chodzić dzięki Nvidia Isaac Sim, platformie do symulacji robotyki. Są zasilane przez zestawy programistyczne Nvidia Jetson Nano, małe, potężne komputery AI zaprojektowane do zasilania aplikacji i urządzeń AI. Z resztą obejrzyjcie to sami.

5 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH GIER 2023 [Hogwarts Legacy, Red Fall, Star Wars...] | ESKA XD - Blogier #64

Star Wars: Quiz dla fanów. Sprawdź, którym Lordem Sith jesteś!

Pytanie 1 z 12
Dowiadujesz się, że nieposłuszny żołnierz sieje ziarno nieufności wśród twojej armii. Co robisz?