Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 - kiedy zawody w lecie?

2019-03-26 12:21 M.C.
Letnie grand prix w skokach narciarskich 2019 - kiedy zawody w lecie?
Autor: MAREK DYBAS/REPORTER / EAST NEWS Letnie skoki narciarskie

Emocje związane z zawodami w skokach narciarskich towarzyszą nam nie tylko w ziemie! Letnie grand prix 2019 to kolejna okazja w roku, by oglądać szybujących na nartach skoczków z polski i zagranicy. Kiedy rozpocznie się tegoroczny letni sezon zawodów? Na ESKA.pl znajdziecie datę startu Grand Prix 2019.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 - kiedy zawody w lecie? Kibice zaczęli zadawać sobie takie pytanie tuż po zakończeniu sezonu zimowego. Klasyfikację generalną Pucharu Świata wygrał Ryoyu Kobayashi. Zjawiskowy Japończyk okazał się też najlepszy podczas ostatnich zawodów w Planicy. Skokiem na odległość 252 m. pobił rekord Kamila Stocha. Teraz czekamy na to, jak skoczkowie będą się prezentować podczas letnich zawodów. Już teraz poznajcie ich datę.

Przeczytaj też: Michal Doleżal - trener, rodzina, żona, wiek, Instagram

Letnie skoki narciarskie 2019 - data rozpoczęcia

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 będzie już 26. edycją zawodów. W ubiegłorocznym pucharze, rozgrywanym od 21 lipca do 3 października, zwyciężył Jewgienij Klimow z Rosji. Czy tym razem znów okaże się najlepszy? A może klasyfikację Grand Prix 2019 wygra ktoś inny? Przekonamy się w trakcie sezonu. Kiedy się on zaczyna?

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 startują 20 lipca. I tu pierwsza znakomita wiadomość dla polskich kibiców. Inauguracyjne zawody odbędą się w Wiśle. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny. Letni sezon skoków zakończy się zaś 3 października podczas zawodów w niemieckim Klingenthal.

Najnowsze