Michal Doleżal - trener, rodzina, żona, wiek, Instagram

2019-03-25 13:18
Michal Dolezal - trener, rodzina, zona, wiek, Instagram, sędzia
Autor: screen z filmu na YouTube:: Michal Doležal nowym trenerem Polaków! [24.03.2019] ( Skijumping.pl) Michal Dolezal - trener, rodzina, zona, wiek, Instagram, sędzia

Michał Doleżal nowym trenerem polskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Wiadomość w Planicy, 24 marca 2019, potwierdził Polski Związek Narciarski. Doleżal przez ostatnie lata był asystentem Stefana Horngachera. Kim jest nowy trener? Poznajcie go bliżej na ESKA.pl

Michal Dolezal - trener, rodzina, żona, wiek, Instagram, sędzia, to najważniejsze kwestie na jego temat. Na wszystkie odpowiadamy w tym miejscu na ESKA.pl. Kim jest Michal Doleżal? Nowy trener Polski w skokach narciarskich zaimponował Adamowi Małyszowi. 41-letni Czech przez ostatnie lata pełnił funkcję asystenta Stefana Horngachera oraz był trenerem kadry B reprezentacji Czech w skokach. 

Zobacz: Skoki narciarskie 2019/2020 - kiedy i gdzie pierwsze skoki?

Michal Doleżal - kim jest?

Michal Doleżal to czeski skoczek narciarski, reprezentant klubu Dukla Liberec, a od 2019 roku trener reprezentacji Polski. Doleżal zadebiutował w Pucharze Świata 10 lutego 1996 na obiekcie Kulm w Tauplitz. Zajął wówczas 42. miejsce. Pierwsze punkty zdobył 1 grudnia 1996 roku na obiekcie w Lillehammer. Zajął wtedy 12. miejsce. Swoje najwyższe miejsce w karierze - siódme - zajął 18 grudnia 1999 roku w Zakopanem. Karierę skoczka zakończył w sezonie 2006/2007. Odpowiadał za przygotowanie m.in.  Jakuba Jandy i Jana Matury.

Michal Doleżal - rodzina, żona

Michal Doleżal nigdy nie zdradzał informacji dotyczących swojej rodziny. Wiadomo już, że czeski trener nie zostawi swoich bliskich i nie przeprowadzi się do naszego kraju. 

Michal Doleżal - wiek

Ile lat ma Michal Doleżal? To młody trener, jednak zaimponował Adamowi Małyszowi swoim obyciem i wiedzą na temat skoków narciarskich. Czeski trener urodził się 11 marca 1978 w Jabloncu nad Nysą, więc w 2019 roku skończył 41 lat.

Michal Doleżal ma trudne zadanie do wykonania. Z pewnością ciąży na nim olbrzymia presja, bo obejmuje zespół, który w ostatnich latach odnosił historyczne sukcesy. Obejmuje reprezentację Polski, która w ostatnim sezonie zdobyła tytuł najlepszego zespołu świata za zwycięstwo w Pucharze Narodów.

Najnowsze