Albania

i

Autor: ProCip/robertharding/East News Albania - pomysł na tanie wczasy za granicą

Albania

Albania idealna na tanie wczasy. Czym przyciąga turystów?

2024-05-05 11:10

Albania z roku na rok zyskuje na popularności wśród polskich turystów, choć nadal jest to niezbyt oczywiste miejsce na spędzenie urlopu. Ten niepozorny kraj Półwyspu Bałkańskiego kusi nie tylko niezbyt wygórowanymi cenami, ale także wspaniałymi atrakcjami.

Albania położona jest w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Czarnogórą, Kosowem, Macedonią Północną i Grecją. Ma dostąp do Morza Adriatyckiego oraz Morza Jońskiego. Albania nie jest zbyt popularnym kierunkiem wśród urlopowiczów, choć powoli się to zmienia za sprawą atrakcyjnych ofert podróży i rosnącej renomie tego miejsca. Mówi się, że Albania to kierunek odkrywców, którzy oprócz wypoczywania w kurortach, uwielbiają eksplorować nieznane i tajemnicze zakątki. Czym zatem kusi Albania i dlaczego warto spędzić tu wakacje?

ESKA LET'S BIKE 2023

Tydzień w Albanii nawet za 1500 złotych

Albania to kierunek idealny, aby porządnie wypocząć, ponieważ znajdują się tu przepiękne piaszczyste plaże otoczone urokliwymi wzgórzami, a woda zachwyca swoim lazurowym kolorem i idealną temperaturą. Najchętniej wybieranymi plażami w tym regionie są: Ksamil, Gjipe, Dhërmi,Borsh, Drymades, Mango, Jalë czy Saranda, która jest najpopularniejszym miejscem wśród turystów i miastem oferującym najwięcej atrakcji, także po zmroku.

W Albanii można podziwiać wspaniałe krajobrazy obfitujące w klify, laguny, jaskinie i wyżyny. Na północy można pokusić się o wędrówkę po albańskich Alpach czy odwiedzenie pięknego jeziora Koman otoczonego zalesionymi wzgórzami i stromymi zboczami. Zwiedzającym poleca się wycieczkę do Gjirokastrii - miasta tysiąca schodów, oraz Beratu - miasta tysiąca okien. Obie miejscowości wpisane są na listę UNESCO, jako miasta-muzea.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukasz Nowicki kupił kolejną nieruchomość za granicą. Penthouse trafił na wynajem

Albania kusi również fantastycznym śródziemnomorskim klimatem. Latem średnia temperatura wynosi ok. 30-40 stopni Celsjusza. W sezonie od czerwca do sierpnia można spodziewać się najwięcej słonecznych dni i nikłych opadów deszczu. Kuszące są również ceny. Na miejscu można znaleźć noclegi, których ceny wahają się w granicach od 50 do ok. 800 złotych za noc. Jedne z niższych cen, jakie oferują biura podróży to ok. 1500 zł za osobę na siedem nocy. Ceny w sklepach również napawają optymizmem. Za obiad w przyzwoitej restauracji zapłacimy ok. 30-50 złotych, a produkty w sklepach spożywczych są nieco niższe niż w Polsce.