Wyniki rekrutacji do liceum i technikum ROZCZAROWANIEM?! Reakcje uczniów mówią same za siebie

2021-07-22 10:38
Uczniowie w szkole
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych są już znane. Absolwenci podstawówek poznali je w czwartek rano. Jak można się było spodziewać, niedługo później w mediach społecznościowych pojawiło się wiele reakcji na zakwalifikowanie bądź niezakwalifikowanie do wybranych placówek. Czy wyniki rekrutacji do liceum i technikum okazały się rozczarowaniem?

Wyniki rekrutacji do liceum i technikum 2021 budzą bardzo dużo emocji. Od chwili zakończenia egzaminów ósmoklasisty uczniowie kończący szkołę podstawową z niecierpliwością wyczekiwali ich poznania. Nic dziwnego - w końcu wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja. To od niej często zależy, jaką życiową drogę obierze młody człowiek. Zgodnie z zapowiedziami wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych były znane w czwartek, 22 lipca. Tego dnia przyszli licealiści oraz technicy dowiedzieli się, czy zakwalifikowali się do placówek pierwszego wyboru. Warto zauważyć, że nie wszyscy absolwenci szkół podstawowych otrzymali wyniki w tym samym czasie. Godziny ich publikacji były uzależnione od miejsca zamieszkania.

Tradycyjnie uczniowie podzielili się reakcjami w sieci. Na Twitterze trenduje hashtag #egzaminosmokalsisty2021, a opatrzone nim tweety to skarbnica informacji na temat tego, jakie emocje towarzyszą przyszłym uczniom szkół ponadpodstawowych. Czy w związku z nieco lepszymi niż w zeszłym roku wynikami egzaminu ósmoklasisty wyniki rekrutacji do liceum i technikum okazały się nie przynieść żadnych zaskoczeń?

Wyniki rekrutacji do liceum i technikum 2021

Na wstępie należy zauważyć, że wpisy pozostawione w mediach społecznościowych nie są dokładną reprezentacją tego, jak przeszedł proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na oficjalne dane trzeba będzie zaczekać. Najpewniej będą one opublikowane na stronach szkół. Jeśli chodzi o reakcje na Twitterze, to tam przeważają te radosne, co można rozumieć jako dowód na to, że mimo wcześniejszych obaw wyniki rekrutacji nie okazały się rozczarowaniem. 

Wyniki rekrutacji do liceum i technikum - GODZINA

Należy wspomnieć również o tym, że jeszcze nie wszyscy uczniowie poznali swoje wyniki. W niektórych województwach będą one dostępne później, między innymi o godzinie 11:00 oraz 12:00. Jeśli jeszcze nie otrzymaliście wyników, nie stresujcie się, bo według zamieszczonych w sieci informacji wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych mają być publikowane od godziny 8:00 do 15:00.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Najnowsze