Egzamin Ósmoklasisty 2021 - WYNIKI bardzo złe? Uczniowie MOCNO rozczarowani

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - WYNIKI bardzo złe? Uczniowie nie kryją rozczarowania
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin Ósmoklasisty 2021 - WYNIKI bardzo złe? Uczniowie nie kryją rozczarowania

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 jednych przeraziły, a drugich uspokoiły i dały nadzieję na pozytywny przebieg rekrutacji do wymarzonej szkoły. Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała przebieg egzaminów, ujawniając jednocześnie dane procentowe. Jak poszło 8-klasistom? Przekonajcie się już teraz i poznajcie ich opinie.

Spis treści

  1. Egzamin Ósmoklasisty 2021 WYNIKI - lepsze czy gorsze?
  2. Egzamin Ósmoklasisty 2021 WYNIKI - reakcje

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - wyniki bardzo złe? Jak prezentują się wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Czy faktycznie wyniki egzaminu 8-klasisty 2021 pozostawiają sporo do życzenia. Jak pokazują dane, które przedstawiła Centralna Komisja Egzaminacyjna nie było aż tak źle. Mimo to uczniowie nie kryją swojego rozczarowania w mediach społecznościowych. Narzekali na poszczególne zadania, które sprawiły im największą trudność. Jednym z zadań, z którymi uczniowie najlepiej sobie poradzili, okazało się zadanie 11. Sprawdzało ono umiejętność analizowania prostego doświadczenia losowego oraz obliczania prawdopodobieństwa zdarzenia losowego określonego w tym doświadczeniu. W sumie egzamin ósmoklasisty napisało ponad 342 tysiące uczniów.

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - kiedy jest? Na jakich zasadach? [DATA]

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Egzamin Ósmoklasisty 2021 WYNIKI - lepsze czy gorsze?

Jak prezentują się wyniki egzaminu 8-klasisty 2021? Porównując tegoroczne wyniki egzaminu ósmoklasisty, jest nieco lepiej niż było to rok temu. Z języka polskiego, w ubiegłym roku średnia punktów wyniosła 59 procent, a w tym roku to 60 procent. Matematyka to natomiast 46 procent rok temu i 47 procent w tym roku. Największy i widoczny postęp uczniowie zrobili, jeśli chodzi o język angielski. W 2020 roku średnia punktów wyniosła 54 procent, a w 2021 roku aż 12 procent więcej, czyli 66 procent. Osiągnięte rezultaty, to duży sukces. Wiele osób przewidywało, że w 2021 roku wyniki egzaminu ósmoklasisty będą katastrofalne, w wyniku trwania nauki zdalnej. Tymczasem są nieco lepsze niż było to rok temu.

Egzamin Ósmoklasisty 2021 WYNIKI - reakcje

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 wywołały spore poruszenie, szczególnie na Twitterze. 2 lipca 2021 od samego rana trendował hasztag #egzaminósmoklasisty2021, pod którym uczniowie wyrażali swoje opinie dotyczące rezultatów swojej wieloletniej nauki. Opinie są różne. Jedni uważają, że egzamin 8-klasisty był banalnie prosty, a drudzy nie mają wątpliwości, że trudniejszych zadań nie dało się wymyślić. Przeważają jednak opinie świadczące o tym, że dało się uzyskać więcej niż 80 procent. Są jednak też tacy, którym nie udało się przekroczyć nawet połowy 50 procent punktów. Zobaczcie reakcje uczniów po ujawnieniu wyników egzaminu ósmoklasisty:

Najnowsze