Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2021 - kiedy będą? [DATA]

2021-07-22 9:15 Ewelina Kulasza
rekrutacja
Autor: Grzegorz Bukala/REPORTER/EastNews

Edukacja szkolna przebiega bardzo szybko i zawsze podzielona jest na etapy. Najpierw przedszkole, potem szkoła podstawowa, a następnie po testach ósmych klas przychodzi czas na zmiany. Mowa o edukacji w szkołach ponadpodstawowych, czyli w liceum, technikum lub zawodówce. Rekrutacje w niektórych placówkach już ruszyły, dlatego większość uczniów zastanawia się, kiedy będą dostępne wyniki rekrutacji? Jak je sprawdzić?

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2021 - kiedy będą dostępne? Ta kwestia zastanawia niejednego ucznia, który 25 czerwca 2021 roku zakończy swoją edukację na poziomie szkoły podstawowej. Dotyczy to oczywiście ósmoklasistów, którzy pójdą o krok dalej i od 1 września rozpoczynać będą nowy etap w swoim życiu. Mowa nie tylko o edukacji w innej szkole i na danym profilu, ale zapoznanie także nowych osób. Czeka na nich także półmetek i bal maturalny w ostatniej klasie, który będzie pięknym wspomnieniem do końca życia. Coś się kończy, a coś się zaczyna. Edukacja w liceum czy technikum nie jest taka straszna! Jednak aby dostać się do wymarzonej szkoły i na dany profil, należy załapać się na próg punktowy, który ustalany jest przez każdą placówkę indywidualnie. Podczas rekrutacji liczą się punkty ze świadectwa, wyniki z egzaminów ósmoklasisty, a także inne osiągnięcia. Kiedy wyniki rekrutacji do szkół będą dostępne? Gdzie ich szukać?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Wyniki rekrutacji do liceum, technikum 2021

Kiedy będą wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, czyli do liceum i technikum? Pierwsze listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, zostaną ogłoszone 22 lipca 2021 roku. Następne będą ogłoszone 2 sierpnia 2021 roku. Więcej ważnych informacji na ten temat, znajdziecie na oficjalnej stronie gov.pl. Gdzie w takim razie szukać listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych? Te dostępne będą na stronie internetowej danej szkoły lub zostaną wywieszone w placówce.

Najnowsze