Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki? Jak uniknąć poboru do wojska?

i

Autor: Jakub Kaminski/East News Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki? Jak uniknąć poboru do wojska?

Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki? Jak uniknąć poboru do wojska?

2022-03-15 14:53

Jakie roczniki otrzymają wezwanie? Coraz więcej nastolatków boi się, że wróci obowiązkowa służba wojskowa i będą musieli kilka miesięcy spędzić na przeszkoleniu. Takiego scenariusza nie przewiduje polski rząd, ale jest coś takiego jak, powszechna mobilizacja. W przypadku zagrożenia dotyczy ona wszystkich mężczyzn i chętne kobiety.

Spis treści

  1. Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki?
  2. Wezwanie do wojska 2022 - jak uniknąć poboru?

Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki? Najmłodsi martwią się sytuacją za wschodnią granicą, ale również obawiają się, że lada chwila będą proszeni na udział w przeszkoleniu. Wszystko po to, by być przygotowanym na każdą sytuację, jednak według historyków nie ma się czego bać. Zdaniem ekspertów Rosja ma zupełnie inne plany i nie chcę brać udział w konflikcie militarnym z Polską. Mimo to nastąpiły zmiany kwalifikacji wojskowej i teraz więcej żołnierzy będzie włączonych do służby zawodowej. W wyszukiwarce Google popularne stało się także zapytanie odnośnie tego, jak uniknąć powołania do wojska. Od razu warto zaznaczyć, że w przypadku powszechnej mobilizacji lepiej tego nie robić.

Tom Odell zaśpiewał z uchodźcami na dworcu. TYM wykonaniem wywołał ŁZY wzruszenia

POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43

Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki?

Wezwanie do wojska 2022, a dokładniej na kwalifikację wojskową jest obowiązkowe. Wszystko po to, by ustalić zdolność do czynnej służby wojskowej, czy chociażby przydzielić danej osobie obowiązki związane z obroną RP. W 2022 roku list do domu otrzymają mężczyźni urodzeni w 2003 roku, czyli obecni 19-latkowie. Obowiązek wstawiennictwa na komisję lekarską otrzymają także mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Wezwanie do wojska 2022 - jak uniknąć poboru?

Wezwanie do wojska 2022 nie będzie mieć miejsca, ponieważ służba nie jest obowiązkowa. Osoby, które skończyły 18 lat otrzymają wyłącznie list z prośbą o wstawiennictwo na komisję lekarską. W czasie trwania obowiązkowego badania określona będzie zdolność do wykonywania służby. 

Powołanie do wojska 2022 - dla kogo i jakie roczniki? Czy zostanę powołany do wojska?

Pytania w wyszukiwarce Google odnośnie wezwania do wojska nie pojawiły się bez powodu. Pojawił się nowy projekt o obronie ojczyzny. Uwzględnia on powiększenie armii do 300 tysięcy żołnierzy, w tym liczących 250 tys. żołnierzy wojskach operacyjnych i 50-tysięcznych WOT. Co więcej rozwiązania przewidują wprowadzenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i podział rezerwowej służby wojskowej na aktywną i pasywną. Projekt zawiera także przepisy o powoływaniu, do służby, zwalniania z niej, zasadach pełnienia służby w czasie mobilizacji, stanu wojennego i stanu wojny. Zapisano w nim także regulacje dotyczące szkolnictwa wojskowego, przepisy o dyscyplinie i obowiązujących żołnierzy ograniczeniach działalności gospodarczej i publicznej.

Sonda
Czy jesteś "za" obowiązkową służbą wojskową?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE