TikTok w Polsce zakazany?! Rzecznik rządu wysłał oficjalne pismo!

i

Autor: canva.com TikTok w Polsce zakazany?! Rzecznik rządu wysłał oficjalne pismo!

TikTok w Polsce zakazany?! Rzecznik rządu wysłał oficjalne pismo!

2023-03-01 10:39

TikTok od początku, gdy zastąpił Musical.ly, nie ma łatwo. Chińska aplikacja, co jakiś czas jest pod ostrzałem światowych mediów z wielu powodów. Od treści, jakie tam się pojawiają po informacje o nas, które rzekome mają posłużyć do szpiegowania. Teraz zrobiło się szczególnie głośno, bo rządy poszczególnych europejskich krajów zakazały korzystanie z aplikacji. Koniec TikToka w Polsce nadchodzi wielkimi krokami? Czy zostanie wprowadzony zakaz korzystania z aplikacji? Tematowi przyjrzeliśmy się specjalnie dla was.

Spis treści

  1. Koniec TikToka - co wiadomo?
  2. Koniec TikToka - oświadczenie rządu

Koniec TikToka w Polsce 2023? Fani aplikacji z krótkimi filmikami obawiają się, że wkrótce stracą do niej dostęp. Ich obawy są jak najbardziej słuszne, co pokazują ostatnie decyzje podjęte przez rządy różnych krajów. W Kanadzie zdecydowano, że pracownicy urzędów nie mogą na służbowych urządzeniach korzystać z tej aplikacji. Taką samą decyzję ogłosiła Komisja Europejska, a wcześniej wiele władz stanowych w Stanach Zjednoczonych. Reuters podał, iż z popularnej aplikacji korzysta ponad 100 milionów Amerykanów. Dotyczy to zarówno tych mających zainstalowaną ją na urządzeniach prywatnych lub należących do firm.

Facebook i Instagram PŁATNY potwierdzony! To rozwiązanie podzieli internautów

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

Koniec TikToka - co wiadomo?

Koniec TikToka wywołał ogromne zamieszanie w internecie po tym, gdy telewizja Polsat stworzyła reportaż na ten temat. Wyemitowano go w programie informacyjnym Wydarzenia. Nagle się wszyscy przebudzili, choć to było wiadome od dawna, powiedziała Dorota Gawryluk, po czym kontynowała. TikTok to nie tylko popularna chińska aplikacja, ale też zapewne sprytne narzędzie do szpiegowania. Do tego jest zakazywana w kolejnych krajach. Musi zniknąć z telefonów i komputerów urzędników w Ameryce, Kanadzie i Unii Europejskiej. Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wyśmiało wręcz decyzję, jaką podjęły kraje Unii Europejskiej, Kanada oraz Stany Zjednoczone. Mao Ning ironicznie zapytała: Stany Zjednoczone supermocarstwo obawia się aplikacji, którą tak bardzo lubią młodzi ludzie? Sonja Gospidinova, rzeczniczka Komisji Europejskiej, powiedziała natomiast, że zakaz jest związany z podniesieniem bezpieczeństwa i ma na celu uchronienie rządowych instytucji przed cyberatakami. A co na to polski rząd?

Koniec TikToka - oświadczenie rządu

Zakaz korzystania z TikToka dotyczy urzędników, ale jeśli faktycznie istnieją obawy, a przede wszystkim pojawią się niezbite dowody, że aplikacja śledzi nasze zachowania w internecie, to lada chwila mogą z niej przestać korzystać zwyczajni użytkownicy. Rzecznik rządu, Piotr Muller w programie Graffiti w Polsat News powiedział, że póki co Polska nie zabrania korzystania z apki. Jednocześnie powiadomił, że rząd wysłał oficjalną prośbę do Komisji Europejskiej o wytłumaczenie zasadności wprowadzenia zakazu używania TikToka. Wystosowano oficjalne pismo i zażądano konkretnych argumentów. 

Jaka będzie wiosna 2023? Pogoda niespodziewanie spłata nam figla

Pod koniec 2022 roku, premier Kanady Justin Trudeau poinformował, że kanadyjski wywiad analizuje działanie TikToka. W lutym 2023 rozpoczęło się dochodzenie w sprawie ochrony danych osobowych przez TikToka. Sama analiza działania chińskiej aplikacji należącej do ByteDance ma mieć związek z zaniepokojeniem wynikającym z prawa obowiązującego w Chinach. Tamtejsze firmy mają obowiązek udostępniać rządowi w Pekinie posiadane dane. Właściciele TikToka w Polsce uważają natomiast, że niektóre zagadnienia dotyczące ich aplikacji zostały upolitycznione, wskazując na chińskie pochodzenie. Zapewnili jednocześnie, że poważnie traktują wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Trzeba tez zauważyć, że TikTok jest konkurencją dla wielu amerykańskich firm, które także mogą zbierać o nas dane.

Sonda
Czy korzystasz i będziesz korzystać z TikToka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE