Jaka będzie wiosna 2023? TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Upalna wiosna przed nami?

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS Jaka będzie wiosna 2023? TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Upalna wiosna przed nami?

Jaka będzie wiosna 2023? Pogoda niespodziewanie spłata nam figla

2023-03-01 9:18

Jaka będzie wiosna 2023? Synoptycy z całej Europy głowili się, zastanawiali i sprawdzali modele pogodowe. Ostatecznie po dłuższej analizie wypracowali wstępne dane, z których jasno wynika, ile stopni Celsjusza będzie w drugiej połowie marca, kwietniu i maju. Dla niektórych osób chcących wziąć urlop, to kluczowa kwestia. Czy wiosna 2023 będzie ciepła? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Jaka będzie wiosna 2023? Takiej pogody nikt się nie spodziewa!
  2. Kalendarzowa wiosna 2023. Kiedy wypada?

Jaka będzie wiosna 2023? Takiej pogody nikt się nie spodziewa szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia meteorologów. Niektórzy eksperci z całej Europy patrząc na modele pogodowe zapowiadali, że pogoda na wiosnę 2023 nie wygląda zbyt dobrze. Pisano o częstych opadach deszczu i mroźnych nocach. Niemieccy synoptycy przestrzegali przed anomaliami i niespotykanymi do tej pory zjawiskami atmosferycznymi, w naszej części geograficznej. Wielu specjalistów pokusiło się nawet o sprawdzenie, jakie będzie lato 2023. Z najnowszych obserwacji wynika, że przed nami upalne wakacje być może z rekordowymi temperaturami. Natomiast najnowsza prognoza długoterminowa wiosna 2023 daje duże nadzieje, że ciepło w Polsce zrobi się już na początku drugiej połowy marca. Pierwszy powiew przyjemnego powietrza i dodatnie temperatury sięgające nawet 13 stopni Celsjusza w cieniu mamy odczuć 17 marca. Będzie to jednak chwilowe ocieplenie i w następnych dniach znów zrobi się chłodno. Powrót wiosny 2023 nastąpi dopiero w kwietniu. 

To, jaka będzie wiosna 2023 ujawniamy pod materiałem wideo.

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

Jaka będzie wiosna 2023? Takiej pogody nikt się nie spodziewa!

To, jaka będzie wiosna 2023 najbardziej interesuje osoby, które planują wypoczynek przy pierwszych ciepłych promieniach słońca. Dokładna pogoda długoterminowa wiosna 2023 wyraźnie wskazuje, że na rozpogodzenie w marcu możecie liczyć dopiero po 15 dniu tego miesiąca. Choć słońce i bezchmurne niebo spodziewane są od 1 do 3 marca oraz od 7 do 13 marca, to jednak temperatury będą zostawiać sporo do życzenia. Meteorolodzy zapowiadają, że po 17 marca na termometrach będzie od 9 stopni Celsjusza na północy i południu kraju, 10 i 11 stopni Celsjusza w centrum, po 13 i 15 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Wiosna 2023, która rozpocznie się 21 marca przywita nas słońcem, ale zachmurzonym niebem. Na termometrach będzie od 7 do 10 stopni Celsjusza. W dniach od 23 do 27 marca spodziewane są opady deszczu i przymrozki w nocy. Powiew wiosny odczujemy od 28 marca. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na termometrach od 12 i 13 stopni Celsjusza na północy i południu, 14 stopni Celsjusza w centrum, po 17 stopni powyżej zera na zachodzie. Pozytywną informacją jest również to, że w nocy ma być od 4-7 stopni. 

Zmiana czasu marzec 2023. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Wiosna 2023 będzie odczuwalna bardzo mocno w kwietniu. Początek miesiąca deszczowy w całej Polsce, ale z temperaturami od 9 do 12 stopni Celsjusza. Rozpogodzi się na dobre dopiero po 11 dniu tego miesiąca. Wtedy też poczujemy wiosenny klimat pełną parą. Na termometrach do końca miesiąca średnio 14 i 15 stopni Celsjusza. Koniec kwietnia to nawet ponad 20 stopni powyżej zera. Co więcej, najnowsze modele pogodowe zwiastują ciepłą majówkę 2023. Ostatecznie, nie będziemy mieć do czynienia z upalną wiosną. Temperatury będą mieścić się w ustalonej w przeszłości średniej.

Kalendarzowa wiosna 2023. Kiedy wypada?

Pomijając to, jaka będzie wiosna 2023 warto wiedzieć, kiedy zaczyna się ta pora roku. Pierwszy kalendarzowej dzień wiosny przypada na 21 marca i jednocześnie to tak zwany Dzień Wagarowicza. Natomiast astronomiczna wiosna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej. Będziemy mieć wtedy około 12 godzin światła dziennego i 12 nocy.

Sonda
Czy czekasz na ciepłą wiosnę 2023?