Służba wojskowa w Polsce

i

Autor: Pixabay.com/maciekde Kwalifikacja wojskowa w Przemyślu rusza w kwietniu. Kto musi się wstawić?

Szkolenie wojskowe OBOWIĄZKOWE w Polsce? Zaskakujący pomysł polityków

2022-03-19 17:58

Wojna w Ukrainie sprawiła, że coraz więcej osób w Polsce zaczęło obawiać się zagrożenia militarnego. W związku z tym wrócił temat obowiązkowej służby wojskowej. Czy powinna wrócić? Takie pytanie zadawali sobie Polacy. Teraz pojawił się pomysł wprowadzenia obowiązkowych szkoleń wojskowych. Co wiadomo na ten temat?

Wojna w Ukrainie poruszyła całym światem. Trudno więc, aby nie dotknęła Polski, która sąsiaduje z krajem zaatakowanym przez Rosję. Coraz więcej osób obawia się, że podobny los może spotkać nasz kraj. W związku z trudną sytuacją w Europie polskie władze postanowiły bardziej skupić się na ochronie ojczyzny. Niedawno prezydent Andrzej Duda podpisał specjalną ustawę. Jej celem jest zwiększenie budżetu na obronność, zwiększenie liczebności polskiej armii, zwiększenie możliwości szkolenia żołnierzy oraz odtworzenie systemu rezerw. Teraz pojawił się pomysł obowiązkowych szkoleń wojskowych. O takim rozwiązaniu wspomniał jeden z polityków Platformy Obywatelskiej.

Powołanie do wojska 2022 - dla kogo i jakie roczniki? Czy zostanę powołany do wojska?

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Obowiązkowe szkolenia wojskowe w Polsce?

Znany polityk PO uważa, że polskie władze powinny wprowadzić obowiązkowe szkolenia wojskowe. - Każdy obywatel po ukończeniu 18. roku życia, a kobiety ochotniczo, powinien przejść obowiązkowe miesięczne szkolenie obejmujące obsługę broni strzeleckiej czy najprostszych ręcznych granatników - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Trzeba jednak zaznaczyć, że na razie to jedynie pomysł i nie wiadomo, czy wejdzie on w życie. Czy Polacy będą musieli udać się na specjalne szkolenie? O tym zapewne przekonamy się, kiedy taka opcja zostanie oficjalnie rozważona.

Wezwanie do wojska 2022 - jakie roczniki? Jak uniknąć poboru do wojska?

Sonda
Czy każdy powinien przejść szkolenie wojskowe?

Polecany artykuł:

Jak pomóc Ukrainie? [SPRAWDŹ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE