Stan alarmowy BRAVO w Polsce - co to jest? Do kiedy obowiązuje?

2019-10-10 11:49 A.D.
Urny
Autor: East News / WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Stan alarmowy BRAVO CRP wprowadził w Polsce premier Mateusz Morawiecki. To pierwsza taka sytuacja w naszym kraju. Dlatego może zaskakiwać. Związana jest z przygotowaniami do wyborów parlamentarnych, które odbędą się w październiku. Czym jest BRAVO i do kiedy będzie obowiązywać? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Stan alarmowy BRAVO w Polsce wprowadzony został niespodziewanie przez premiera Mateusza Mazowieckiego. Zaczął on obowiązywać od środy 9 października. Jego rolą jest przeciwdziałanie zagrożeniom teleinformatycznym, związanym z organizacją wyborów. Ślady działalności hakerów przed tak ważnym momentem, jak wybory obserwowano już w wielu państwach na świecie. Polska pragnie zapobiec jakimkolwiek nieprawidłowościom i już teraz uczula służby na ruchy w internecie.

Zobacz też: Kolejne oszustwo na BLIK-a - złodzieje ponownie grasują. Nie daj się nabrać!

Stan alarmowy BRAVO w Polsce - do kiedy? 

Stan alarmowy będzie obowiązywał do poniedziałku do godziny 23.59. ma to zapobiec przeszkodzeniu hakerom w zakłóceniu między innymi przesyłania wyników wyborów. Zwykły obywatel nie odczuje jednak różnicy w korzystaniu z sieci. 

Wybory 2019 - kiedy głosujemy? 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019. Cisza wyborcza rozpocznie się na 24 godziny przed rozpoczęciem głosowania. 

Najnowsze