Kolejne oszustwo na BLIK-a - złodzieje ponownie grasują. Nie daj się nabrać!

2019-10-09 22:47 MK
Pieniądze
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

O oszustwach na BLIK-a wiadomo nie od dziś. Mimo tego, internetowi złodzieje wciąż szukają nowych sposobów, by okraść niczego nieświadomych internautów. Tym razem, sztuczki, jakich używają, są naprawdę bardzo wiarygodne. Nic dziwnego, że ich ofiarą padło aż tyle osób. Sprawdź na ESKA.pl, jakie obecnie komunikaty wysyłają oszuści oraz jak się przed nimi zabezpieczyć.

BLIK - oszustwo polegające na prośbie o przekazanie kodu dostępu, umożliwiającego wypłacenie pieniędzy z bankomatu bez użycia karty płatniczej, to właściwie nic nowego. Już na początku tego roku, w artykule na ESKA.pl przestrzegaliśmy naszych czytelników przed tego typu praktykami ze strony internetowych oszustów. Niestety, po chwili spokoju, złodzieje powrócili z całkiem nowym pomysłem na to, jak zdobyć szybkie pieniądze. Na kolejny podstęp z ich strony nabrało się już niemałe grono użytkowników Messengera.

Oszustwo na BLIK-a

Oszuści internetowi mają jeden cel - wywołać wrażenie u użytkownika Messengera, że jego znajomy jest w finansowej potrzebie, którą rozwiązać może kod dostępu BLIK. Trzeba przyznać, że ich nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy wygląda naprawdę wiarygodnie. Złodziej rozpoczyna konwersację przywitaniem i szybkim pytaniem: - Hej, jesteś? Gdy użytkownik odpisze, że tak, ten nie dopytuje od razu o BLIK-a, a o to, czy jego rozmówca posiada aplikację mobilną banku. Gdy odpowie twierdząco, oszust informuje w imieniu znajomego, że robi zamówienie przez internet, a jedyną akceptowalną metodą płatności jest właśnie BLIK. Ze względu na limit dzienny, nie jest jednak w stanie sfinalizować transakcji i prosi o jej opłacenie.

Nie dajcie się oszukać. Nigdy nie ufajcie takim wiadomościom! Gdy otrzymacie taki komunikat, zamiast wysyłać kod, zadzwońcie do znajomego i upewnijcie się, czy to na pewno on. Dzięki waszej szybkiej reakcji, będzie on również w stanie zmienić hasło i zablokować zhakowane konto.

Najnowsze